راههای کاهش وزن سریع بدون ورزش کردن !

0
262

راههای کاهش وزن سریع بدون ورزش کردن !

تمرینات ورزشی برای بسیاری از برنامه های کاهش وزن نکته ای کلیدی محسوب می شوند ، زیرا به شما در سوزاندن کالری های بیشتر و در نتیجه کاهش وزن بیشتر کمک می کند . اما اگر امکانات و یا وقت ورزش را نداشته باشید چه ؟

آیا تنها راه کاهش وزن ورزش است ؟ قطعا ورزش سطح سلامت شما را افزایش می دهد (از طریق تقویت ماهیچه ها و افزایش ضربان قلب) اما همیشه یک اجبار نیست . اگر شما هم در حال حاضر امکان ورزش را ندارید اما به فکر کاهش وزن هستید، ما در ملکانه راههای کاهش وزن سریع حتی بدون ورزش کردن را به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید…

 

راههای کاهش وزن:

کاهش وزن سریع بدون ورزش

 

نور اتاق را کم کنید و سر و صدا را کاهش دهید 

بر اساس تحقیقات انجام شده ، افرادی که به یک رستوران با نور و موزیک ملایم می روند ، به طور متوسط ۱۷۵ کالری کمتر از افراد در رستوران های پر سر و صدا و با نور زیاد دریافت می کنند .

دانشمندان معتقدند هنگام غذا خوردن در نور کم دو اتفاق می افتد : سرعت غذا خوردن شما کاهش می یابد و غذا سرد می شود . این اتفاق مفیدی است . زیرا غذا خوردن با سرعت بالا شما را به پر خوری ترغیب می کند . و غذای گرم هم همیشه دلپذیر تر است و کالری های مصرفی شما را افزایش می دهد. مثلا سیب زمینی سرخ شده ی سرد خیلی باب میل شما نخواهد بود .

 

بشقاب کوچکتر بردارید

بسیاری از بشقاب های امریکایی ۱۱ یا ۱۲ اینچ قطر دارند . حال اگر بشقابی را با قطر ۹ یا ۱۰ اینچ انتخاب کنید ، تقریبا میزان غذای یک وعده تا بیست و سه درصد کاهش می یابد . این راهکار بسیار ساده اما بسیار مفید و موثر است .

همچنین می توانید به فکر یک قاشق کوچکتر نیز باشید . قاشق کوچکترین میزان غذای مصرفی شما را تا چهارده درصد کاهش می دهد . با گذشت زمان به این مقدار در وعده های غذایی خود عادت می کنید .

 

میان وعده ها را با صدای بلند اعلام کنید 

شاید این ترفند برای همه کاربردی نباشد . اما هر زمان که به فکر خوردن میان وعده افتادید با صدای بلند به خود بگویید من گرسنه نیستم ، اما به هر حال این میان وعده را می خورم . به طور متوسط افرادی که این کار را انجام می دهند در ماه ۱.۹ پوند وزن کم می کنند.

 

اما چرا : این کار به طور ناخودآگاه به مرور زمان رفتار بد مصرف بیش از حد میان وعده و ریزه خواری را از بین می برد . در واقع با این کار شما به خود می گویید نمی توانم میان وعده را بخورم اما مجبورم !

 

همیشه خود را وزن کنید 

کاهش وزن با وزن کردن

بسیاری چاق بودن خود را انکار می کنند . آنها از روی ترازو رفتن می ترسند ، لباس های کشی و تنگ نمی پوشند ، در عکس ها پشت افراد دیگر قایم می شوند و خلاصه در برابر فهمیدن وزن واقعی خود مقاومت می کنند .

برای آنکه وزن صحیح خود را بدانید ، بهتر است صبح ها خود را وزن کنید . این کار را دقیقا به مدت یک هفته و با لباس های یکسان انجام دهید و وزن خود را هر روز ثبت نمایید .  میانگین این اعداد وزن واقعی شما را نشان می دهد . حال می توانید بر اساس این اعداد برای خود یک برنامه ی کاهش وزن در نظر بگیرید .

 

یک مجله ی غذا برای خود بسازید 

اگر برنامه ی غذایی خود را به صورت روزانه بنویسید ، با خودتان صادق خواهید بود و از میزان کالری دریافتی روزانه ی خود آگاه می شوید .

 

به اندازه بخوابید 

خوابیدن برای کاهش وزن

تا به حال دقت کرده اید وقتی خواب آلود هستید بیشتر به خوردن مواد غذایی تمایل دارید ؟ تحقیقات نشان می دهند افرادی که خسته هستند در ماه غذای بیشتری می خورند . همچنین در بدن افراد با کمبود خواب هورمونی ترشح می شود که اشتهای آنها را افزایش می دهد . اما مشکل فقط فیزیکی نیست ، در اسکن مغز افراد با کمبود خواب این موضوع ثابت شده که ، مغز کمبود خواب و انرژی بدن را با خوشحالی و لذت بعد از خوردن غذا جبران می کند . در واقع غذا به عنوان پاداشی برای مغز که بی خوابی را تحمل کرده بشمار می رود . به همین دلیل هم هر روز بیشتر و بیشتر به دنبال غذای می گردد .

 

صبحانه ی کامل بخورید 

البته صبحانه ی کامل به معنای خوردن مقدار زیادی کالباس و نان نیست . صبحانه باید سرشار از پروتئین باشد . با موادی مثل کره ، تخم مرغ ، شیر و غیره می توانید گرسنگی خود را در طول روز کنترل کنید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید