پخش زنده شبکه trt1 ترکیه (نمایشهای تلویزیونی)

پخش زنده شبکه trt1 ترکیه
پخش زنده شبکه trt1 ترکیه

پخش زنده کانال trt1 ترکیه به همراه فرکانس و نمایشهای تلوزیونی همه شبکه های تی آر تی ترکیه

کانال یا شبکه تی‌آرتی (trt1) نخستین ایستگاه تلویزیونی ملی ترکیه است که از ۳۱ ژانویه ۱۹۶۸ به مدت ۵۰ سال پخش می‌شود.

کانال تی‌آرتی ۱ در سال‌های آغازین تأسیس با نام تلویزیون آنکارا و پس از آن مدتی هم با نام تی‌وی ۱ شناخته می‌شد.

ماموریت TRT 1 تقویت زندگی مردم در ترکیه از طریق برنامه هایی است که همه را در یک جا به عنوان یک تلاش سالم ، اطلاع رسانی ، آموزش و سرگرمی انجام می دهد. هدف از نمایش های تلوزیونی تی آر تی پخش برای تقویت احساس مردم از وحدت و یکپارچگی ملی و همچنین تهیه اخبار و موسیقی برای آنها است.

TRT 1 ، به عنوان یک پخش کننده عمومی ، مخاطبان مختلفی را هدف قرار می دهد که خانواده در اولویت آنها قرار دارد و به دنبال آن عامه مردم با مجموعه ای از ویژگی های متنوع از جمله سن ، شغل ، تحصیلات و وضعیت قرار می گیرند.

پخش زنده کانال trt1 ترکیه

 

پخش زنده شبکه trt1 ترکیه

تی آر تی در شرایطی که بسیاری از کانال های تلویزیونی ملی و منطقه ای وجود دارد به پخش اخبار “درست و بی طرفانه” به ترکیه و جهان ادامه میدهد. در حال حاضر آثار تی آر تی ۹۹ درصد از آناتولی و فراتر از مرز ها را در بر میگیرد. برنامه های این تلویزیون شامل موضوعات آموزشی، فرهنگی، فیلم های مستند، نمایش تلوزیونی، ورزش و غیره میشود.

شبکه تلوزیونی تی آر تی ترکیه خود را اینگونه معرفی می کند. نمایش های تلویزیون کانال تی آر تی بدون در نظرداشت سن, میزان تحصیلات و فرهنگی برای همه ساخته می شود. هدف نمایشهای تلویزیونی این شبکه عبارت از سهیم بودن در عرصه پیشرفت فرهنگی و تعلیمی و مستحکم ساختن احساس ملی میباشد.

کانال trt1 ترکیه

تی آر تی ۱ یک کانال تلویزیونی خانواده گیست. این تلویزیون پر بیننده ترین تلویزیون ترکیه میباشد. برنامه های آن را نیز موضوعات چون تعلیم, فرهنگ, درامه, موزیک, سپورت, خبر و پروگرام های تفریحی تشکیل میدهد. همانطوریکه در ۹۹,۹ فیصد ساحات ترکیه دیده میشود از طریق انترنت نیز به تمام دنیا پخش میگردد.

تی آر تی ورلد (TRT World)

تی آر تی ورلد (TRT World) کاملاً به زبان انگلیسی پخش می شود.

این تلویزیون بدون هیچ نوع هراس به منظور خدمت به بشریت به پخش خود ادامه میدهد.

تی آر تی خبر

تی آر تی خبر همانطوریکه برنامه های خبر پخش میکند, دارای برنامه های سیاسی, تحلیلی, سپورتی مستند و فرهنگی نیز میباشد. تی آر تی خبر که هدف آن نشرات بیطرفانه میباشد, دارای برنامه های مختلف است. شما هم حقی آن را دارید تا خبر موثق را تعقیب نمائید. شما میتوانید برنامه های این تلویزیون را در هر کجایی که هستید تعقیب کنید.

شبکه تی ار تی اسپورت

تی آر تی سپورت در ماه آگست سال ۲۰۱۰ میلادی به نشرات خود آغاز نمود. از طریق این تلویزیون مسابقات و فعالیت های سپورتی در سطح ملی و بین المللی به شکل زنده یاکه ثبت شده پخش میشود. این چینل به همه سپورت ها اهمیت میدهد.

تی آر تی آواز

تی آر تی آواز در ماه مارچ سال ۲۰۰۹ میلادی به نشرات خود آغاز نموده است. این چینل تلویزیونی به هشت کشور ترک زبان که شامل اوزبیکستان, قزاقستان, قیرغزستان, ترکمنستان, آذربایجان, بوزنیا – هرزگوینا, آلبانیا و ترکیه میشود نشرات دارد. ضمناً این تلویزیون از شرق دور گرفته تا بالکانها به یک جغرافیه وسیع نیز نشرات میکند. بدین ترتیب این تلویزین ارتباط زبانی و همدلی بین ترکیه و کشور های ترک زبان را تامین نماید. آواز که در بسیاری از زبان های ترکی به معنی صدا استعمال میشود, به عنوان صدای کشور های ترک زبان, از شرق میانه گرفته تا قفقاز ها ۲۷ کشور و ۱۳ جمهوری خودمختار را تحت پوشش خود قرار داده است. بدین ترتیب تی آر تی آواز به یک جمعیت تقریباً ۲۵۰ میلیونی نشرات میکند.

تی آر تی چوجوک (کودک)

تی آر تی چوجوک برنامه های چون انیمیشن, موزیک, خبر و سپورت را پخش میکند. هدف آن سهم گرفتن در تربیت اطفال سالم از نقطه نظر فزیکی, روحی, ذهنی و اخلاقی میباشد. تی آر تی چوجوک که مطابق ستندرت های بین المللی معاصر پیداگوژیک با یک مفکوره مسئولیت پذیری به نشرات خود ادامه میدهد دارای هدف تربیت اطفال به شکل تفریحی است.

تی آر تی بیلگه سل به زبان های انگلیسی, آلمانی, فرانسوی, روسی و ترکی ترکیه را به معرفی میگیرد. این چینل در خصوص موضوعات چون تاریخ, جمعیت, محیط زیست, سپورت, فرهنگ, صنعت, علم و تکنالوژی فلم های مستند را نشر میکند. بدین ترتیب این چینل گذشته را به آینده انتقال میدهد. چینل مذکور در روز ۱۷ ام اکتوبر سال ۲۰۰۹ میلادی به نشرات خود آغاز نموده است.

تی آر تی موزیک

کانال تی آر تی موزیک متشکل از موسیقی ترکیه و جهان میباشد. از طریق این چینل تلویزیونی برنامه های چون فلم های مستند موسیقی, کنسرت ها, تاپ ۱۰ و دیگر پروگرام ها پخش میشود. این تلویزیون در روز ۱۶ ام نوامبر سال ۲۰۰۹ میلادی به نشرات خود آغاز نموده است. این چینل تلویزیونی به نشر برنامه های موسیقی از ترکیه و جهان میپردازد.

تی آر تی عربی ترکیه

تی آر تی عربی ترکیه که هدف اساسی آن سهم گیری در مستحکم شدن روابط میان کشور های جهان و به ویژه کشور های منطقه میباشد, زبان مشترک ترکیه و جهان عرب است. از طریق این چینل تلویزیونی, برنامه های اطفال, صحت, اقتصاد, درامه, مستند, سپورت, موزیک, خبر, صنعت, دین, اخلاق و پروگرام های تفریحی پخش میشود. این تلویزیون در ماه اپریل سال ۲۰۱۰ میلادی به نشرات خود آغاز نموده است. این تلویزیون که به ۲۲ کشور عرب زبان نشرات میکند پل مشترکیست بین کشور های عربی (با ۳۵۰ میلیون نفوس) و ترکیه.

تی آر تی تُرکتی آر تی تُرک آثار خود را به زبان ترکی پیش می برد. پالیسی این چینل تلویزیونی معرفی ترکیه و ملت ترک به جهانیان است. این چینل تلویزیونی با نشر برنامه های فرهنگی, صنعتی و خبری رول پل مشترک بین ترک های که در خارج کشور زنده گی میکنند و کسانیکه اصل شان ترک هستند با ترکیه بازی میکند. در هرجایی که زنده گی میکنید میتوانید این تلویزیون را تماشا کنید.

تی آر تی کُردی یک چینل تلویزیونی جهانی است که به زبان کردی نشرات میکند. هدف اساسی این چینل تلویزیونی عبارت از سهم گیری در تامین روابط میان ترکیه و کشور های جهان و به ویژه کشور منطقه میباشد. تی آر تی کردی که به هدف تامین اتحاد و یکپارچه گی در کشور به نشرات خود ادامه میدهد برنامه های خاص به همه اقشار جامعه پخش میکند. تی آر تی کردی در ماه جنوری سال ۲۰۰۹ میلادی به نشرات خود آغاز کرده است.

تی آر تی اوکول در ماه جنوری سال ۲۰۱۱ میلادی به نشرات خود آغاز نموده است.

از طریق این چینل تلویزیونی برنامه های تعلیمی تی آر تی و پوهنتون انادولو پخش میشود.

از طریق چینل تلویزیونی ۳ پارلمان جمهوری ترکیه و تی آر تی اسپورت به شکل مشترک نشرات خود را پیش میبرد.

 

فرکانس شبکه trt ترکیه

فرکانس های بهار/تابستان رادیو صدای ترکی

۲۶.۰۳.۲۰۱۷-۲۹.۱۰.۲۰۱۷

باند (m) فرکانس (kHz) ساعت پخش (UTC) منطقه
۲۵ ۱۱۷۹۵ ۰۸:۳۰ ۱۰:۰۰ ایران
۲۵ ۱۱۷۹۵ ۱۱:۳۰ ۱۳:۰۰ ایران
۳۱ ۹۷۶۵ ۱۵:۰۰ ۱۶:۰۰ ایران-افغانستان-ازبکستان
۳۱ ۹۷۶۵ ۱۸:۰۰ ۱۹:۰۰ ایران-افغانستان-ازبکستان

فرکانس های پاییز/زمستان رادیو صدای ترکیه

۲۹.۱۰.۲۰۱۷-۲۵.۰۳.۲۰۱۷

باند (m) فرکانس (kHz) ساعت پخش (UTC) منطقه
۲۵ ۱۱۷۹۵ ۰۹:۳۰ ۱۱:۰۰ ایران
۲۵ ۱۱۷۹۵ ۱۲:۳۰ ۱۴:۰۰ ایران
۴۹ ۶۰۷۰ ۱۶:۰۰ ۱۷:۰۰ ایران-افغانستان-ازبکستان
۴۹ ۶۰۷۰ ۱۹:۰۰ ۲۰:۰۰ ایران-افغانستان-ازبکستان

فرکانس شبکه trt ترکیه

فرکانس شبکه trt ترکیه

ماهواره فرکانس پولاریزاسیون سیمبل ریت اف ای سی
ترکست ۴A E°۴۲ غربی / ترکیه – اروپا ۱۱.۹۵۸ V ۲۷۵۰۰ ۵/۶
ترکست E°۴۲ شرقی / ترکیه – آسیای میانه ۱۱.۰۹۶ H ۳۰۰۰۰ ۵/۶
هاتبرد (E°۱۳ ) ۱۱.۰۳۴ V ۲۷۵۰۰ ۳/۴
گالکسی ۱۹ (E°۲۶۳) ۱۱.۹۶۰ V ۲۲۰۰۰ ۳/۴

فرکانس شبکه trt ترکیه

ماهواره فرکانس پولاریزاسیون سیمبل ریت اف ای سی
ترکست ۴ A E°۴۲ غربی / ترکیه – اروپا ۱۱.۹۵۸ V ۲۷۵۰۰ ۵/۶
ترکست ۳ A E°۴۲ شرقی / ترکیه – آسیای میانه ۱۱.۰۹۶ H ۳۰۰۰۰ ۵/۶

فرکانس شبکه trt ترکیه

ماهواره فرکانس پولاریزاسیون سیمبل ریت اف ای سی
ترکست ۴A E°۴۲ غربی / ترکیه – اروپا ۱۱.۹۵۸ V ۲۷۵۰۰ ۵/۶
ترکست ۳A E°۴۲ شرقی / ترکیه – آسیای میانه ۱۱.۰۹۶ H ۳۰۰۰۰ ۵/۶

 

آدرس سایت شبکه TRT ترکیه : www.trt.net.tr

جستجوهای مربوط به trt ترکیه
پخش زنده شبکه trt ترکیه – فرکانس شبکه trt ترکیه – پخش زنده trt1 – نمایشهای تلویزیونی – مشاهده تلویزیون ترکیه – سریال های شبکه trt1 – فرکانس کانال ترکیه – فرکانس های ترکیه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید