نماهنگ یا موزیک ویدئو چیست؟

نماهنگ یا موزیک ویدئو (به انگلیسی: Music Video) ، گونه‌ای از فیلم کوتاه است که روی آن موسیقی قرار داده می‌شود. در بیشتر نماهنگ ها خوانندهٔ اثر، روی موسیقی لب‌خوانی می‌کند.

در سال ۱۸۹۴، جورج توماس اولین کسی بود که با استفاده از یک فانوس جادویی ، مجموعه ای از تصاویر ساکن روی یک صفحه را همزمان با ملودی به نمایش گذاشت. این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفت و به یک فرم محبوب سرگرمی تبدیل شد. این اولین قدم برای ساخت موزیک ویدیو بود.

امروز در دنیا نماهنگ ها برای هر خواننده حکم یک تبلیغ گسترده را دارد . بطوری که بسیاری از خوانندگان بزرگ و مطرح جهان برای معرفی کارهای خود از راحت ترین روش تبلیغ یعنی موزیک ویدئو استفاده می کنند. البته برای ساخت موزیک ویدئو ها بسیار هزینه می کنند. در برخی نماهنگ ها هزینه سرسام آوری به اندازه ساخت یک فیلم بلند برای خواننده و تهیه کننده خرج می تراشد.

در ایران نیز امروزه نگاه ویژه ای به ساخت موزیک ویدئو شده است. با گسترش شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و دیگر شبکه های ایرانی هر تهیه کننده تلاش می کند موزیک ویدیو خواننده را منتشر کند. با این نگاه که هرچه موزیک ویدیو مورد نظر با مسائل روز همسان باشد بیشتر در صفحات اجتماعی دست به دست خواهد شد.

به عنوان مثال می توان گفت لبخوانی برخی ترانه ها جذاب تر از خود موزیک ویدئو برای عموم است و بیشتر دیده می شود.

ما در رسانه موزیک ویدیو تلاش داریم جذاب ترین و بروزترین موزیک ویدیو های ایرانی و خارجی را برای شما جمع آوری کنیم.

تمام ویدیو های سایت موزیک ویدیو رایگان بوده و هیچ هزینه ای جز مصرف پهنای باند اینترنت ندارد. اما نکته جالب سایت موزیک ویدیو این است که با توجه به اینکه سرورهای ما در داخل ایران قرار دارد هزینه پهنای باند اینترنت شما نیم بها خواهد بود.

با ما در بخش های زیر همراه باشید:

موزیک ویدیو ترکی
موزیک ویدیو جدید ایرانی ۲۰۱۹
موزیک ویدیو خارجی
موزیک ویدیو شاد
موزیک ویدیو عاشقانه

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید