درباره سریال ملکاوان

ملکاوان نام ملک و منطقه‌ای در شمال کشور است. سریال ملکانه به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی محمد مصری‌پور است که در سکوت خبری بخش‌هایی از آن در مازندران و بخش‌های دیگرش در تهران و فرانسه تصویربرداری شده و قرار است.

سریال ملکاوان در ۳۰ قسمت هر شب ساعت ۲۲ از شبکه آی فیلم پخش شود. این سریال که تیزرهای آن مدتی است روی آنتن رفته، در ژانر وحشت و معمایی جا می‌گیرد، گونه‌ای که کمتر در آثار نمایشی ایرانی به‌ویژه سریال‌های تلویزیونی شاهد آن بودیم و همین موضوع تاثیر مثبتی در جذب مخاطب برای ملکاوان دارد.

پیش از این شبکه آی‌فیلم، سریال یادآوری را تولید کرده بود که برای نخستین‌بار از این شبکه پخش شد و حالا دومین سریالی که پخش اول خود را از آی فیلم تجربه می‌کند، سریال ملکاوان است.

این مجموعه بازیگران زیادی دارد که امین زندگانی، نازنین فراهانی، داریوش فرهنگ، فریبا متخصص و… جزو آنها هستند. با کارگردان، تهیه‌کننده و تعدادی از بازیگران این سریال گفت‌وگو کردیم و از جزئیات آن پرسیده‌ایم.

داستان سریال ملکاوان

به گزارش مجله اینترنتی ملکانه داستان ملکاوان که فضای رازآلودی دارد، اجتماعی است و ماجرای زنی را روایت می‌کند که همسرش در خارج از کشور خودکشی کرده است. این ماجرا و یافتن علت خودکشی پای نهادهای امنیتی را به میان می‌کشد و ماجراهایی را در این سریال رقم می‌زند که هیجان‌انگیز و گاه ترسناک است.

درباره سریال ملکاوان

امید به مردم

محمد مصری پور، تهیه‌کننده سریال ملکاوان درباره ساخت این مجموعه می‌گوید: داستان و ژانر این سریال با دیگر ژانرهای تلویزیون فرق دارد. بخش‌هایی از فضای سریال دلهره آور هست. ضمن این‌که قصه معمایی، اجتماعی و… هست.

امیدوارم سریال مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. داستان درباره زنی است که به ایران برمی‌گردد و درگیر ماجراهایی می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: در این سریال به موضوع امید می‌پردازیم و نشان می‌دهیم که هر آدمی با هر گذشته‌ای باید به آینده امیدوار باشد و آینده را سفید ببیند.

این تهیه‌کننده درباره انتخاب احمد معظمی به عنوان کارگردان سریال می‌افزاید: با توجه به این‌که ژانر سریال ملکاوان متفاوت بود، باید کارگردانی انتخاب می‌شد که مسلط به ژانرهای متفاوت باشد.

احمد معظمی تسلط زیادی در ژانرهای مختلف دارد و یکی از موفق‌ترین کارگردانان محسوب می‌شود که در ژانرهای پلیسی، اجتماعی، اطلاعاتی – امنیتی، دلهره‌آور و… کار کرده است و سریال ملکاوان هم ترکیب همه این ژانرها بود.

بی‌بی مریم در ملکاوان

پانته‌آ سیروس، بازیگر نقش بی‌بی مریم در سریال بانوی سردار در این سریال حضور دارد و درباره شروع همکاری‌اش با این گروه می‌گوید: با سمیه تاجیک، نویسنده سریال ملکاوان در سریال بانوی سردار همکاری داشتم و از این طریق به این مجموعه معرفی شدم.به دلیل شناختی که از قلم خانم تاجیک داشتم این کار را پذیرفتم.

سریال قصه به روزی دارد و با توجه به تیزرهایی که می‌بینم امیدوارم خوب از آب درآمده باشد.

پانته‌آ سیروس در ملکاوان

متخصص و مادری گوشت‌تلخ

فریبا متخصص جزو بازیگرانی است که در کنار بازی در سریال‌های تلویزیونی، در نمایش‌های رادیو نمایش هم به ایفای نقش‌های متفاوت می‌پردازد.

او در سریال ملکاوان در نقش یک مادر ظاهر شده است و درباره نقشش در این مجموعه تلویزیونی می‌گوید: در این سریال نقش مادر خانه را بازی می‌کنم که در ظاهر کمی گوشت‌تلخ است و این روحیه به خاطر اتفاقاتی است که در زندگی برایش رخ داده.

وی ادامه می‌دهد: به همین دلیل مادر خانه خیلی خوش اخلاق نیست و روی ویلچر می‌نشیند. همچنین پسر این زن در خارج از کشور زندگی می‌کند.

پری رابطه خوبی هم با همسرش ندارد که نقش همسر را در این سریال تلویزیونی پرویز فلاحی‌پور بازی می‌کند.

متخصص با اشاره به این‌که در این سریال نقشی متفاوت از مادران ارائه می‌دهد، عنوان می‌کند: پری یک مادر است، اما به خاطر این‌که درون متفاوتی دارد همین باعث شده که نسبت به دیگر مادرها متمایزتر شود.

او به خاطر سختی‌هایی که در زندگی کشیده، در جاهایی بداخلاق می‌شود. امیدوارم پخش سریال ملکاوان بازخورد خوبی داشته باشد و مخاطبان از تماشای آن لذت ببرند.

این بازیگر کار با احمد معظمی کارگردان سریال را بسیار خوب ارزیابی می‌کند و می‌گوید: با این‌که از قبل تجربه کار با یکدیگر نداشتیم، اما همکاری بسیار خوبی بود. در طول کار خیلی راحت بودم و متوجه گذشت زمان نمی‌شدم.

 

 

بازیگران سریال ملکاوان

بازیگران سریال ملکاوان

نازنین فراهانی، داریوش فرهنگ، امین زندگانی، رضا مولایی، فریبا متخصص، پرویز فلاحی‌پور، صفا آقاجانی، معصومه آقاجانی، علی سلیمانی، پانته‌آ سیروس، غزال نظر، کمند امیرسلیمانی، سعید امیرسلیمانی، جلال فاطمی، میثاق زارع، ‌الهام شعبانی، بهزاد داوری، حمید شریف‌زاده،‌هادی نوری، بهناز نادری، بهار قاسمی، ریحانه رضی، فرید قبادی، سمیه تاجیک سیامک قاسمی، آسو پاشاپور، اریا جوکار و… در این مجموعه بازی می‌کنند.

آقاجانی در نقشی متفاوت

صفا آقاجانی معمولا به ایفای نقش مادران مهربان و دلسوز در میان مخاطبان تلویزیون شهره است، اما در سریال تلویزیونی ملکاوان شخصیتی غیر از مادر را بازی کرده است.

او درباره نقشش می‌گوید: من در این سریال نقش خدمه قصر قهرمان قصه را بازی می‌کنم. پدر و مادر قهرمان قصه آدم‌های پولداری هستند که هر کدام ویژگی‌های رفتاری خودشان را دارند. نقش پدر و مادر را پرویز فلاحی‌پور و فریبا متخصص بازی می‌کنند.

وی درباره همکاری با احمد معظمی کارگردان توضیح می‌دهد: من سال‌هاست آقای معظمی را می‌شناسم و با هم همکاری داریم. او توانایی من را می‌داند و خدا را شاکرم که با او کار می‌کنم. وقتی پیشنهاد چنین نقشی را در سریال ملکاوان به من داد، در ابتدا خیلی دو دل بودم و تردیدم مانع از انتخاب شده بود، اما بعد از این‌که با او صحبت داشتم، اعتماد و نقش را بازی کردم.

خوشحالم این اتفاق افتاد، چون نقشم در این سریال بسیار متفاوت شده و نسبت به دیگر شخصیت‌هایی که تا به امروز بازی کرده‌ام، متمایز است.

ترس در ملکاوان

آقاجانی که جزو بازیگران بسیار فعال در نمایش‌های رادیویی است و تا به امروز نمایش‌های متفاوتی با بازی او از رادیو نمایش پخش شده است در پایان می‌گوید: امیدوارم سریال تلویزیونی ملکاوان بسیار دیده شود و مردم از تماشای آن لذت ببرند. همه گروه برای تولید این سریال زحمت کشیدند.یک تجربه جدید

چند ماه پیش بود که سریال اجتماعی امنیتی ترور خاموش به کارگردانی احمد معظمی از تلویزیون پخش شد و حالا او در تازه‎ترین تجربه به سراغ سریالی رفته است که ترکیب ژانرهای متفاوت هست.

معظمی درباره ساخت سریال ملکاوان می‌گوید: ملکاوان نام منطقه‌ای در مازندران هست، به همین دلیل این نام را برای سریال انتخاب کردیم.

وی ادامه می‌دهد: نزدیک به یک سال پیش فیلمنامه ملکاوان به من پیشنهاد شد که سمیه تاجیک و پویان طایفه نوشته بودند. فکر می‌کنم اواخر سریال ترور خاموش بود که این پیشنهاد به من شد.

همچنین ۳۰ قسمت فیلمنامه کامل آماده بود. وقتی پیش تولید و انتخاب بازیگران شروع شد، نویسندگان بر اساس نظراتم شروع به بازنویسی سریال کردند. هشت ماه تصویربرداری کار زمان برد. ۴۰ درصد از سریال در تهران ۶۰ درصد در مازندران و یک هفته هم خارج از ایران، در فرانسه بودیم.

 

این کارگردان با اشاره به قصه سریال می‌گوید: داستان درباره زنی است که یک ملک به او به ارث می‌رسد که قیمت سرسام‌آوری دارد. همین منجر به ماجراهای متعدد و درگیری با آدم‌ها می‌شود. فضای قصه در بخش‌هایی ملتهب و دلهره‌آور است.

دلیل این‌که کارگردانی این سریال را پذیرفتم این بودکه نه تنها قصه جذاب و روان بود، بلکه شخصیت‌پردازی‌ها هم خیلی خوب در آمده بود و هر یک از شخصیت‌های شناسنامه‌دار بود. یعنی شروع و پایان درستی داشت. به نظرم مردم قصه سریال ملکاوان را دوست خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که چطور شد بعد از ترور خاموش سراغ چنین قصه‌ای رفته‌اید، توضیح می‌دهد: در این سریال هم ردپای جاسوسی امنیتی دیده می‌شود و این ژانر هم جزو علاقه‌مندی‌های من است، به همین دلیل کارگردانی سریال ملکاوان برایم جذاب بود.

معظمی درباره انتخاب نازنین فراهانی برای نقش زن محوری قصه می‌گوید: این نقش به شدت پر دیالوگ بود و نیاز به بازیگری بود که توانایی گفتن این حجم دیالوگ را داشته باشد. ضمن این‌که از لحاظ حسی می‌خواستم چهره‌اش خیلی برای مخاطبان شناخته نباشد تا نقش برایشان باورپذیرتر باشد. بعد از بررسی گزینه‌ها به انتخاب خانم نازنین فراهانی رسیدیم.

او درباره نقش داریوش فرهنگ توضیح می‌دهد: فرهنگ در این سریال نقش یک مامور رده بالای آگاهی را بازی می‌کند.

این کارگردان درباره این‌که چطور شد آی‌فیلم به سراغ سریال‌سازی رفته، می‌افزاید: سفارش‌دهنده شبکه‌ آی‌فیلم بود و ملکاوان دومین سریال تولیدی این شبکه بعد از یادآوری بود.

مدیران این شبکه تصمیم گرفتند سریال تولیدی برای شبکه باشد و زمانی که مشغول سریال ترور خاموش بودم این کار به من پیشنهاد شد.

وی درباره تفاوت کارگردانی سریال در یک شبکه برون مرزی مثل آی‌فیلم با یک شبکه سراسری می‌گوید: شبکه‌ ای فیلم جزو شبکه‌های پربیننده هست.  همچنین دست مان در فضای قصه و نشان دادن برخی موارد مثل نشان دادن ساز بازتر هست.

 

نابغه بیوشیمی

امین زندگانی بازیگر این سریال در گفت‌وگو با ما ترجیح می‌هد چندان راجع‌به نقشش توضیح ندهد، چون بر این باور است با هرگونه توضیح شخصیتی که در این سریال ایفا کرده است، لو می‌رود.

به گفته کارگردان سریال اما او یکی از قهرمان‌های قصه است و نقش تک‌فرزند خانواده به اسم مهرداد را بازی می‌کند که یک نابغه بیوشیمی است.  از این بازیگر در ماه محرم سریال پناه آخر روی آنتن رفت که در آن نقشی خاکستری را بر عهده داشت.

تماشای تمام قسمت های سریال در آی فیلم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید