چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

مجله اینترنتی ملکانه : سایت سرگرمی - سایت تفریحی

»   مجردها, یک خبر ویژه  »   تعریف ازدواج مدرن | ازدواج سنتی بهتر است یا مدرن؟
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۱۵

تعریف ازدواج مدرن | ازدواج سنتی بهتر است یا مدرن؟

اشكال ازدواج هاى مدرن در این است كه در بسیارى از مواقع پسر و دختر از دید احساسى به مسأله نگاه مى كنند و بدون داشتن آگاهى تن به این ازدواج ها مى دهند و مشكلات آنها پس از شروع زندگى مشترك در زیر یك سقف، مشخص شده و بروز مى كند

تعریف ازدواج مدرن چیست؟ و اینکه آیا ازدواج سنتی بهتر است یا ازدواج مدرن؟

 عصر ارتباطات موجب شده تا خواسته یا ناخواسته تغییراتی در سبک زندگی و فرهنگ مردم ایران به وجود آید، در این میان جوانان بیشترین گروهی هستند که با وجود شبکه‌‌های مجازی سبک زندگی آنها نسبت به گذشته، تغییر کرده است؛ یکی از این تغییرات، ارتباط بین دخترها و پسرها در فضای مجازی است که می‌تواند به سمت ازدواج یا مسائل دیگر پیش رود البته در کنار ازدواج، درگیری‌های عاطفی که در شبکه‌های مجازی ایجاد می‌شود، در دیدگاه اول برای بسیاری از جوانان جذاب است.

بسیار پیش می‌آید که این افراد پس از مدتی آشنایی با یگدیگر، به دلایل مختلف از یکدیگر جدا شوند، اتفاقی که معمولا برای یک طرف آسان و برای طرف دیگر دردآور است؛ افسردگی و تنهایی را می‌توان از خواص اتمام این نوع از رابطه‌ها دانست.

برخی مواقع اختلاف فرهنگی، اخلاقی، اعتقادی، سنی، مالی، تحصیلی و غیره دلیل پایان پذیرفتن رابطه در بین این افراد است و گاهی از مواقع هم یکی از طرف‌های رابطه، استفاده خود از طرف مقابل را کرده و ترجیح می‌دهد هرچه زودتر خود را از شر این رابطه خلاص کرده و به دنبال رابطه‌ای دیگر برود؛ با وجود این اما برخی از مواقع هم روابط منجر به ازدواج می‌شود.

تعریف ازدواج سنتی | ازدواج سنتی بهتر است یا مدرن؟

تعریف ازدواج سنتی

ازدواج سنتی را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد:

در گروه اول مانند زمان‌های قدیم عملا دختر و پسر بدون اینکه همدیگر را دیده باشند، به دلیل اینکه خانواده‌ها از همدیگر شناخت دارند به یکدیگر معرفی می‌شوند.

در حالت اول، از طریق خواستگاری و بسیار رسمی دختر و پسر کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، هرچند این حالت در جامعه ما بسیار اتفاق می‌افتاد اما با تغییراتی که در تفکرات خیلی از جوان‌ها به وجود آمده و حضور همه افراد در فضای مجازی سبک‌های فکری و فرهنگی تغییر کرده است.

بهترین روش ازدواج سنتی

ازدواج سنتی در حالت دوم زمانی می‌تواند مطلوب باشد که خانواده‌ها بر روی یکدیگر شناخت داشته باشند، در این حالت دو نفر به یکدیگر معرفی می‌شوند اما خواستگاری رسمی به سرعت به ازدواج ختم نمی‌شود؛ در این نوع از ازدواج زمانی دختر و پسر برای مراوده و رفت و آمد با یکدیگر در نظر می‌گیرند تا به یک شناخت نسبی از هم برسند.

در این رابطه 2 نفر تمام زوایا همدیگر را بررسی می‌کنند تا به یک شناخت کلی از هم برسند، مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که خانواده‌ها چقدر از لحاظ فرهنگی، مذهبی، جهان‌بینی، تحصیلاتی، شغلی و اعتقادی به یکدیگر نزدیک هستند و اینکه دختر و پسر چقدر تمایل دارند یکدیگر را ببینند و با هم رفت و آمد داشته باشند.

مریم فرضی، روانشناس بالینی می گوید: افرادی که قصد ازدواج دارند باید یک زمان سه تا 6 ماهه را برای تصمیم گیری درست، در نظر بگیرند، اگر پس از گذشتن این مدت که میزان آن بستگی به رفت و آمدها دو طرف دارد (مثل اینکه طرفین آیا هر روز یکدیگر را ملاقات می‌کنند و یا هفته‌ایی چندبار) اگر دو نفر هم سطح بودند، می‌توان گفت زندگی آن‌ها از یک ثبات برخوردار خواهد بود.

این روانشناس بالینی با اشاره به اینکه داشتن تفاهم ظاهری در انتخاب مناسب همسر تاثیرگذار است، اظهار کرد: اگر دو نفر از نظر اعتقادی، مالی، فرهنگی و حتی ظاهر به هم نزدیک باشند می‌توانند زندگی عاشقانه‌ای داشته باشند.

تعریف ازدواج مدرن | ازدواج سنتی بهتر است یا مدرن؟

تعریف ازدواج مدرن

مریم فرضی، روانشناس بالینی در ادامه با بیان اینکه ازدواج مدرن دو حالت دارد، عنوان کرد:

تعریف ازدواج مدرن – گروه اول

در حالت اول دختر و پسر در سنین نادرست در مکانی مانند کوه، جنگل، پارک، خیابان و از مکان‌هایی از این قبیل یکدیگر را می‌ببینند و با یکدیگر دوست می‌شوند؛

در این حالت ممکن است با وجود پیدا نکردن ملاک‌های لازم برای تفنن و سرگرمی با یکدیگر دوست شوند، در این حالت حتی ممکن است آرام آرام دچار درگیری عاطفی شوند و بعد از یک مدت تصمیم بگیرند با یکدیگر ازدواج کرده و کنار هم زندگی خود را شروع کنند.

در این دوستی‌های پنهان، هرچند افراد شناختی بر روی یکدیگر ندارند اما به سرعت درگیر احساس می‌شوند؛ این دوستی‌ها ممکن است زمان طولانی طول بکشد و حتی پس از آن درگیر ازدواج می‌شوند اما پس از گذشت زمان کوتاهی که در برخی از موارد حتی 1 یا 2 ماه هم نیست به دلیل عدم حضور خانواده‌ها در فرآیند ازدواج، تفاوت‌های خانوادگی در میان افراد مشخص شده و  این مشکل که عدم درک دختر و پسر تلقی می‌شود در خانواده ایجاد اختلاف می‌کند.

تعریف ازدواج مدرن – گروه دوم

ازدواج‌ها که با دوستی‌های پنهان انجام می‌شود اما انتخاب مناسبی برای یکدیگر هستند:

ازدواج‌هایی که در دوران دوستی با نظارت خانواده‌ها و در یک چارچوپ مشخصی حرکت می‌کنند. در این ازدواج مسائل و مشکلات زیر نظر خانواده‌ها مطرح می‌شود و خانواده‌ها خیلی بهتر، می‌توانند کمک کنند.

این ازدواج از طریق دوستی شکل می‌گیرد اما دختر و پسر افراد عقل‌گرایی هستند که ملاک‌های منطقی و درستی برای ازدواج دارند؛ این ازدواج ها، به ازدواج های موفق ختم می‌شود چرا که هر دو طرف از نیازهای یکدیگر مطلع هستند و هدف‌شان در زندگی مشخص است.

لزوم رجوع به مشاور برای تمام افراد

فرضی با تاکید بر اینکه افراد باید با مشاوره اقدام به ازدواج کنند، عنوان کرد: باید به جوان‌ها کمک کرد تا بدون استرس به شناخت کامل‌تری از هم دست پیدا کنند و شاید در ازدواج‌های مدرن هم موارد موفقی داشته باشیم که عملا با ملاک‌های از قبل تعیین شده شکل گرفته و به یک نتیجه خوب برسند.

این روانشناس بالینی با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی ازدواج‌های که از طریق دوستی پیش می‌رود، هیچ ملاک  و معیاری وجود ندارد، گفت: اگر مدت زمان دوستی بین دو نفری که به شکل تصادفی کنار هم قرار گرفته‌اند و این باور را دارند که باید با هم ازدواج کنند، طولانی شود، حرف خانواده‌ها خیلی پیش نمی‌رود و زمانی هم که حرفی بزنند، جوان‌ها فکر می‌کنند آن‌ها نمی‌خواهند به هم برسند یا می‌گویند شما متوجه نیستید، آن زمان‌ها تمام شده یا سبک زندگی تغییر کرده است و این مساله باعث می‌شود جوان‌ها رو در روی والدین خود قرار گیرند.

 ضربه جدی شکست‌ عاطفی به دخترها

این روانشناس بالینی با بیان اینکه شکست عاطفی بیشتر اعتماد به نفس دختر خانم‌ها را می‌گیرد، گفت: در این دوستی‌ها دختر خانم‌ها بیشتر اصرار به ادامه رابطه برای ازدواج را دارند و با اینکه می دانند این نوع ازدواج درست نیست اما چون از لحاظ عاطفی وابستگی شدیدی پیدا کردند، نمی‌توانند از طرف مقابل خود جدا شوند و پس از جدا شدن هم ضربه عاطفی خیلی بدی می‌خورند.

فرضی با تاکید براینکه زمانی هر دو نفر می‌توانند به رابطه خود کمک کنند که با اطلاع خانواده‌ها در کنار هم باشند و بتوانند از آنها در مشکلات کمک بگیرند یادآور شد: زیر 10 درصد دوستی‌های پنهان، دوستی مناسبی است و معمولا برنامه‌ها و تصوراتی که افراد در این نوع از دوستی‌ها از آینده خود دارند کاملا غلط است.

 

جستجوهای مربوط به ازدواج مدرن

تعریف ازدواج مدرن – تفاوت ازدواج مدرن و سنتی – تعریف ازدواج سنتی و مدرن – ازدواج سنتی بهتر است یا مدرن؟ – تعریف ازدواج سنتی – فرق بین ازدواج سنتی و مدرن – ازدواج سنتی بهتر است یا مدرن؟ – تعریف ازدواج مدرن

آخرین مطالب این بخش مجردها  , یک خبر ویژه

ماه رمضان که فرا می رسد، شاهد تغییر گسترده در رژیم غذایی روزه داران می شویم. هم افرادی که اضافه وزن دارند و هم افرادی که لاغر هستند، در گروه های سنی مختلف و در اکو سیستم های آب و...
آیا قرار است جنگ شود؟ آیا قرار است شرایط اقتصادی ایران نا بسامان شود؟ آیا می توان روی کشورهای اروپایی حساب باز کرد؟ چین و روسیه چی؟ دلار قرار است چه قدر شود؟ و…می توان گفت مهم ترین دلیل آقای ترامپ برای انتخاب این زمان...
جشنواره کن 2018: رقابت ۲۰ فیلم با «همه می دانند» اصغر فرهادیجشنواره کن ۲۰۱۸ آغاز شد. برندهای مطرح لاکچری مد و لباس و فناوری هم چون رنو فرانسه KERING, CHOPARD, L’OREAL, HP, MASTER CARD به عنوان اسپانسر رسمی این دوره...
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اجرای تحریم‌های تازه علیه ایران ابراز نگرانی کرد و گفت اتحادیه اروپا بر مبنای منافع امنیتی خود عمل خواهد کرد. ترامپ در سخنراني خود به مناسبت برجام اعلام نمود که بزرگترين تحريم...
ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر