لیل ناس اکس (Lil Nas X) با نام اصلی مونترو لامار هیل (متولد ۹ آوریل ۱۹۹۹)، یک رپ آمریکایی، خواننده و ترانه سرا از آتلانتا، جورجیا است.

اوایل زندگی لیل ناس اکس (Lil Nas X)

لیل ناس اکس (Lil Nas X) در آتلانتا، جورجیا متولد شد. والدین او زمانی که شش ساله بود از هم جدا شدند، او با رای دادگاه Bankhead به مادر و مادربزرگش واگذار شد.

سه سال بعد، او با پدرش به شمال شهر در Austell، حومه ای در شهرستان کبب نقل مکان کرد. اگر چه در ابتدا تمایلی به ترک آن نداشت، او بعدها تصمیم مهمی برای آن گرفت: “در آتلانتا خیلی زحمت کشیدم – اگر من آنجا باقی می ماندم با جمعیت اشتباه سقوط می کردم”.

او شروع به پخش ترومپت در درجه چهارم کرد و این اولین صندلی در سال های پایه او بود. هیل در دبیرستان لایتیا اسپرینگز حضور داشت و در سال ۲۰۱۷ فارغ التحصیل شد.

لیل ناس اکس (Lil Nas X) برای یک سال در دانشگاه غرب گرجستان تحصیل کرد، در طول این مدت، او در کنار خواهر خود روی یک تخت زندگی کرد و خود امور زندگی خود را با مشاغل Zaxby’s و Six Flags گذراند.

هیل، در دوران نوجوانی خود را از “فعالیت های خارج از کلاس” جدا کرد. او مقدار زیادی از وقت خود را در اینترنت صرف کرد و می خواست به عنوان یک شخصیت اینترنتی برای ترویج کار خود اقدام کند. او مطمئن بود که چه چیزی باید تمرکز کند.

وی فیلم های کمدی کمدی در فیس بوک و وین و همچنین یک حساب کاربری فن نیکی مینا در توییتر را ایجاد کرد: “ناصر مراد”، نام خانوادگی واقعی Nicki Minaj از “مارج” و همچنین رپ ناس نیویورک است.

در سال ۲۰۱۵، او به خاطر توییت های ویروسی و دیگر طرفدارانش “FactsAboutNM” شناخته شد.

در سال ۲۰۱۷، حساب “NasMaraj” خود را برای موضوعات “سناریوی تعاملی” مورد توجه قرار داد. این موضوعات تخیلی در توییتر با استفاده از نرم افزار داشبورد رسانه های اجتماعی، TweetDeck مورد استفاده قرار گرفت.

به دنبال گزارش ها و داستان های نشریات رسانه ای که هیل در به حساب “ناصر مراد” منتشر می کرد، او به دلایلی نامعلوم این موضوع را رد کرد و عنوان نمود که او حساب “ناصر مراد” را اداره نمی کند.

حرفه لیل ناس اکس (Lil Nas X)

در سال ۲۰۱۸ لیل برای اولین بار تصمیم به ساختن موسیقی گرفت. او مدت ها شده طرفدار بچه کیدی، دریک و کندریک لامار بود، اما او هرگز تصور نمی کرد که موسیقی را به عنوان یک حرفه ای دنبال کند.

اولین آهنگی که به طور عمومی منتشر شد، “شرم”، به “صدا” کلاود ارسال شد.

او همچنان به ارسال آهنگ ها و تبلیغ آنها از طریق حساب توییتر خود، به موفقیت متوسط ​​دست یافت. در ۳ دسامبر سال ۲۰۱۸، آهنگ رپ “Road Town Old Town” را منتشر کرد.

این آهنگ در اوایل سال ۲۰۱۹ به علت چالش “Yeehaw Challenge” در برنامه “TikTok” در رسانه های اجتماعی به سرعت دست به دست شد. “راه قدیمی شهر” در شماره ۸۳ در بیلبورد داغ ۱۰۰، بعد از صعود به شماره یک، به بازار آمد.

اما بیلبورد در ماه مارس ۲۰۱۹ در اقدامی بحث برانگیز این ترانه را از ترانه کشور حذف کرد. در مورد تصمیم خود در مجله Rolling Stone Billboard گفت:

پس از بازبینی بیشتر، مشخص شد که “مسیر شهر قدیمی” توسط Lil Nas X در حال حاضر در فهرست های بیلبورد کشور قرار ندارد. هنگام تعیین ژانرها، چند عامل مورد بررسی قرار می گیرند، اما در درجه اول، ترکیب موسیقی است. در حالی که “Road Town Old Town” شامل ارجاعات به تصاویر مربوط به کشور و کابوی است، عناصر کافی از موسیقی کشور امروز را به شکل فعلی خود دربر نمی گیرد.

یکی دیگر از سخنگویان بیلبورد به جنیوس گفت: “تصمیم بیلبورد برای ترک آهنگ از نمودار کشور، هیچ ارتباطی با نژاد هنرمند نداشت.”

ستاره ای از کشور موسیقی بیلی ری کوروش تاکنون از “راه قدیمی شهر” Lil Nas X در یک صدای جیر جیر پشتیبانی کرده است و او خواننده برجسته در ریمیکس آهنگ منتشر شده در اوایل آوریل ۲۰۱۹ است.

در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۱۹، اعلام شد که لیل ناس X در یک هفته رکورد دانلود را در ایالات متحده شکست. “Old Town Road” در طول هفته آخر ۱۱ آوریل به ۱۴۳ میلیون دانلود رسید و از ترانه “در احساسات من”، که در یک هفته در ماه ژوئیه ۲۰۱۸ به ۱۱۶.۲ میلیون بار رسیده بود، گذشت.

Lil Nas X نخستین EP خود را با عنوان ۷ در ژوئن ۲۰۱۹ منتشر خواهد کرد.

ریمیکس “قدیمی شهر”

در ۱۹ ماه مه سال ۲۰۱۹، ریمیکس “قدیمی شهر” برای هفت هفته در بیلبورد Hot 100 قرار گرفته است. این ریمیکس زیبا در وبسایت تاپ تن موزیک در دسترس است.

 

 

منبع : ویکی پدیا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید