Globr: با هر فردی به هر زبانی چت کنید

اینترنت زندگی را به طرزی باورنکردنی ساده‌تر کرده است. با استفاده از ابزارهای ترجمه‌ی بسیاری که در اینترنت یافت می‌شوند، براحتی می‌توانید پا را فراتر از مرزهای زبان بگذارید. حال، یک ابزار چت قصد دارد ارتباط بین مردمی با زبان‌های مختلف را تسهیل کند.

المیک:  Globr به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به نگرانی در مورد زبان، براحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند. این ابزار متن وارد شده را بطور خودکار از زبان فرستنده به زبان گیرنده ترجمه می‌کند.
ایده‌ی این برنامه زمانی در ذهن سازنده‌ی آن جرقه زد که دریافت زبان‌های مختلف، مانعی بر سر راه دوستیِ او با یکی از دوستان روسی زبان او است. در نتیجه، وی شروع به کار بر روی برنامه‌ی چتی کرد که این مانع را از سر راه بردارد و پس از ۱۸ ماه کار مداوم، اینطور بنظر می‌رسد که به عرضه‌ی Globr نزدیک شده‌ایم.

Untitled-2(Frame 1)آیوکو، سازنده‌ی این اپلیکیشن، و همکارانش این اپلیکیشن را از صفر طراحی کرده‌اند. از نظر ظاهری، این نرم‌افزار شمایی شبیه به دیگر ابزار چت دارد. به محض بالا آمدن اپلیکیشن، کاربر لیستی از چت‌های اخیر را در مقابل خود خواهد دید و می‌تواند براحتی به منوی تنظیمات نیز دسترسی داشته باشد. کاربر می‌تواند تنظیمات زبان انجام دهد و بدنبال دوستان خود بگردد تا آنها را به لیست خود اضافه کند. این کمپانی هنوز اطلاعات خاصی در مورد ترجمه در این سیستم ارائه نکرده است اما اطمینان می‌دهد که نیازهای کاربران را بخوبی پاسخگو خواهد بود.

Globr با پشتیبانی از ۷ زبان هلندی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، لهستانی، روسی و اسپانیولی عرضه خواهد شد. این اپلیکیشن از اواسط اردیبهشت برای اندروید و iOS و بخصوص برای استفاده‌ی دانشجویان و توریستها در دسترس خواهد بود. به علاوه، این کمپانی برنامه‌ای نیز برای ساخت برنامه‌ی دسکتاپ این اپلیکیشن بمنظور استفاده‌ی تجاری نیز در سر دارد تا از این طریق، کارکنان یک شرکت که در شعب مختلف در سراسر دنیا مشغول به کار هستند، از این طریق بتوانند براحتی در ارتباط باشند.
این اپلیکیشن قبل از ورود به بازار تجارت جهت استفاده‌ی شخصی عرضه خواهد شد و پس از شناخته شدن نام این کمپانی بعد از موفقیت آن، این کمپانی برنامه‌هایی برای ورود به دنیای تجارت نیز دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید