AMD: کاربران PC دیگر علاقه‌ای به استفاده از چند کارت‌گرافیک ندارند

0
94

AMD: کاربران PC دیگر علاقه‌ای به استفاده از چند کارت‌گرافیک ندارند

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Dsogaming، در سال‌های گذشته به‌خصوص در سال ۲۰۱۱ اعتقاد داشتیم که تکنولوژی SLI و CrossFire (ترکیب چند کارت‌گرافیک) برای گیمرهایی که از PC برای بازی استفاده می‌کنند، بسیار مفید خواهد بود. با توسعه (DX12 (Driectx و Vulkan این قابلیت بیش از پیش نمود پیدا کرد و می‌توانستیم تا از چند کارت گرافیک متفاوت استفاده کنیم. اما آن طور که از شواهد پیداست، صنعت بازی از استفاده از چند کارت‌گرافیک فاصله گرفته است. AMD چنین ادعایی دارد.

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، ما نیز با AMD موافقیم چرا که اکثر موتورهای بازی‌سازی چندان که باید از قابلیت‌های چند کارت‌گرافیک پشتیبانی نمی‌کنند و یا حتی بازی‌های ساخته شده با این موتورها نمی‌توانند بخوبی بر روی این نوع PCها اجرا شوند. از آن گذشته هر چند که ترکیب چند کارت گرافیک با فناوری SLI، قدرت آینده PCها را به ما نشان می‌دهد اما به هیچ‌وجه توجیه کننده هزینه‌های پرداختی نیست.

نکته جالب توجه اینجاست که AMD و یا سایر توسعه‌دهندگان تقریبا هیچ‌گاه به توان و قابلیت CrossFire در نشست‌ها اشاره‌ای نمی‌کردند. وقتی از AMD در این مورد سوال شد آنها جواب دادند که پشتیبانی از قابلیتی که توسعه‌دهندگان از آن حمایت نمی‌کنند کار دشوار و هزینه‌بری است.

و در نهایت لازم است بگوییم که یکی از اصلی‌ترین اهداف DX12 و Vulkan پشتیبانی از کارت‌ گرافیک‌های چندگانه و بدون توجه به مدل آنها است تا توسعه‌دهندگان بتوانند عناوین خود را برای بهره‌گیری از تمام توان این‌گونه کارت گرافیک‌ها طراحی و آماده کنند. ولی نکته‌ای که نادیده گرفته‌ایم این است که توسعه‌دهندگان بازی‌ها مجبور هستند که برای پشتیبانی از توان ترکیبی چند کارت گرافیک، زمان زیادی را صرف بهینه‌سازی و توسعه عناوین خود کنند. پس نتیجه‌گیری این است که با توجه به اینکه روابط برنامه‌نویسی مانند DX12 و Vulkan به منظور پشتیبانی از قابلیت ترکیب چند کارت گرافیک توسعه داده شده‌اند اما بازی‌سازان عمده حاضر نیستند تا زمان خود را صرف بهینه‌سازی عناوین خود برای اجرا در چنین PCهایی کنند.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا استفاده از چند کارت‌گرافیک به‌صرفه‌تر است یا یک کارت‌گرافیک قدرتمند؟

[ad_2]

AMD: کاربران PC دیگر علاقه‌ای به استفاده از چند کارت‌گرافیک ندارند

pardisgame.net

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید