درباره فلفل

0
282

شاید کلیپ کوتاهی که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده و در آن دو مرد جوان تندترین فلفل دنیا را مقابل دوربین نوش‌جان می‌کنند را دیده باشید.

فلفلی که این دو نفر اقدام به خوردنش می‌کنند نامش «کارولینا ریپر» است و اگر می‌خواهید بدانید چرا لقب «تندترین» را به آن داده‌اند کافی است فیلم مورد نظر را سرچ کرده و عاقبت این دو مرد جوان را با چشم عبرت‌بین مشاهده کنید!

حالا که صحبت به این جا کشید بد نیست با برخی از تندترین فلفل‌های دنیا آشنا شوید.

کارولینا ریپر

فلفل کارولینا ریپر ترکیب دورگه‌ای از دو فلفل بات جلوکیا و هابانرو قرمز، تندترین فلفل دنیاست. میزان تندی آن بر اساس مقیاس اسکوویل به یک میلیون و ۵۶٣ هزار واحد می‌رسد.

 بات جلوکیا

فلفل‌ بات جلوکیا (فلفل روح) قبل از تولید فلفل کارولینا ریپر تندترین فلفل دنیا محسوب می‌شد. میزان تندی آن بر اساس مقیاس اسکوویل بین ٨۵۵ هزار تا یک میلیون واحد است.

ساوینا هابانرو

فلفل ساوینا گونه‌ای از فلفل هابانرو است که در کالیفرنیا تولید شده و از گونه‌های نرمال اولیه تندتر است. میزان تندی این فلفل بر اساس مقیاس اسکوویل ۵٧٧ هزار واحد است.

هابانرو

فلفل هابانرو براساس مقیاس اسکوویل بین ١٠٠ هزار تا ٣۵٠ هزار واحد تند است و در مکزیک و آمریکای جنوبی رشد می‌کند.

اسکاچ بونت

فلفل اسکاچ بونت در جزایر کارائیب کشت می‌شود و میزان تندی آن بر اساس مقیاس اسکوویل بین ١٠٠ هزار تا ٣۵٠ هزار واحد است و از آن در تولید سس‌های تند استفاده می‌شود.

چشم پرنده

فلفل چشم پرنده معمولاً در جنوب شرقی آسیا یافت شده و میزان تندی آن براساس مقیاس اسکوویل بین ١٠٠ هزار تا ٢٢۵ هزار واحد است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید