۹۰درصد از دوستی‌های خیابانی منجر به طلاق می‌شود

آخرین پژوهش‌های انجام شده در ارتباط با ازدواج‌های موفق و ناموفق نشان دهنده آن است که ۹۰ درصد از دوستی‌های خیابانی منجر به طلاق می‌شوند.

به گزارش اردبیل نیوز، مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: آخرین پژوهش‌های انجام شده در ارتباط با ازدواج‌های موفق و ناموفق نشان دهنده آن است که ۹۰ درصد از دوستی‌های خیابانی منجر به طلاق می‌شوند.

متخصص علوم رفتاری و استاد دانشگاه با بیان این مطلب که همسرگزینی منطقی و درست، پایه و اساس زندگی آینده بوده و نقش موثری در دوام زندگی زناشویی دارد، گفت: پژوهش انجام شده در بین ۵ هزار و ۶۰۰ زوج در حال طلاق و دو هزار و ۶۵۰ زوج جدا شده به‌دست آمده است.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد از ازدواج‌هایی که با راهنمایی، دخالت مستقیم و غیر مستقیم والدین همراه بوده یا زوجین در آستانه ازدواج به مشاوره مجرب مراجعه کرده‌اند دارای زندگی بادوام و شادکامی بوده‌اند.

ابهری با اشاره به این مطلب که ۸۵ درصد از ازدواج‌های خودگزین که شامل انتخاب همسر در خیابان یا از طریق اینترنت بوده منجر به طلاق شده است، گفت: این گروه بیشتر معیارهای ظاهری را مورد توجه قرار داده‌اند و به زیبایی طرف مقابل یا خودرو بیشتر توجه داشته‌اند تا اصالت.

استاد دانشگاه در پایان گفت: فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی گروه اول در این پژوهش هرچند معیارهای گفته شده را مورد توجه قرار داده‌اند اما اصلی‌ترین استانداردهایی که مورد توجه آن‌ها قرار گرفته همسنگ بودن، ابعاد فرهنگی و تربیتی طرف مقابل بوده است.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید