۸۵ اثر تاریخی نیر در فهرست آثار ملی ثبت شده است

فرماندار شهرستان نیر گفت: از مجموع آثار شناسایی شده این شهرستان تاکنون ۸۵ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل / میر فخرالدین زاهد افزود: در این شهرستان ۳۰۰ اثر شناسایی شده که معرفی و ثبت این آثار می تواند تعداد گردشگران ورودی به شهرستان را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه برای ثبت ملی آثار تاریخی شناسایی شده برنامه ریزی می شود، افزود: علاوه بر ثبت این تعداد برای ثبت ۲۱۵ اثر شناسایی شده در این شهرستان نیز اقدام خواهد شد.

زاهد با اشاره به آبگرم های معدنی این شهرستان اضافه کرد: در این شهرستان ۳۵ آبگرم طبیعی وجود دارد که با ساماندهی این آبگرمها منابع درآمدی شهرستان از محل گردشگر پذیری ارتقا خواهد یافت.

فرماندار نیر با اشاره به ساماندهی و بهره برداری از آبگرم قینرجه ادامه داد: پس از چند سال آبگرم قینرجه با درجه حرارت ۷۳ درجه سانتیگراد که در هر ثانیه ۱۷ لیتر آب از آن جاری می شود به بهره برداری رسید که زمان بهره برداری از آن قابل توجه بود و باید از آبگرمهای دیگر نیز چنین استفاده هایی کرد.

رئیس کارگروه توسعه گردشگری شهرستان نیر با بیان اینکه چشمه های آبگرم دیگری در شهرستان نیر استعداد بهره برداری دارند، گفت : با ساماندهی آبگرمهایی نظیر برجلو، سقزچی، داش آلتی، قمیش تی و… می توان به رونق گردشگری شهرستان کمک کرد که این کار همت مسئولان استانی را طلب می کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید