۸۳۱۹ پرونده نزاع در پزشکی قانونی اردبیل

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در شش ماه اول امسال ۲۳ هزار و ۲۳۴ پرونده در بخش معاینات سرپایی و ۴۴۱ مورد در بخش معاینات اجساد ثبت گردیده است که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ و ۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش پرتال خبری تحلیلی اردبیل نیوز، مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در شش ماه اول امسال ۲۳ هزار و ۲۳۴ پرونده در بخش معاینات سرپایی و ۴۴۱ مورد در بخش معاینات اجساد ثبت گردیده است که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ و ۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

دکتر بهزاد ولیزاده افزود: تعداد مراجعین به پزشکی قانونی با عنوان نزاع ۸ هزار و ۳۱۹ مورد در شش ماه نخست امسال بوده که بیشترین موضوع پرونده‌های معاینات سرپایی را تشکیل می‌دهند که این تعداد نسبت به آمار مدت مشابه سال قبل ۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان میزان تصادفات جرحی را ۲ هزار و ۹۵۷ مورد با ۸ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیان و تصریح کرد: در بخش حوادث ناشی از کار ۳۳۱ مورد مراجعه صورت گرفته که افزایش ۱۸ درصدی را نسبت به شش ماه اول سال قبل به دنبال داشته است.

دکتر ولیزاده افزود: تعداد فوتی های ناشی از تصادف در شش ماهه نخست سالجاری ۱۳۱ نفر بوده که در مقایسه با آمار شش ماهه اول سال قبل ۱۰درصد افزایش را نشان می دهد که از این تعداد ۹۶ نفر مرد و ۳۵ نفر زن بوده اند.

ایشان تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در شش ماه نخست امسال را ۱۱ مورد اعلام کرد و افزود: این تعداد در مقایسه با سال قبل ۵۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل میزان مرگ و میر افراد به دلیل گازگرفتگی و سقوط از بلندی را به ترتیب ۳ و ۱۲ نفر ذکر کرد که این ارقام افزایش ۲۰۰ و ۵۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۱ نشان می‌دهد.

دکتر ولیزاده با ذکر تعداد فوتی های ناشی از مسمومیت و غرق‌شدگی افراد به ترتیب با ۳۰ و ۷ نفر و کاهش درصد مقایسه‌های آماری هر دو مورد افزود: مرگ‌های به ثبت رسیده در این اداره کل به دو بخش طبیعی و غیرطبیعی تقسیم می‌شوند که از مجموع ۴۴۱ مورد فوتی به ثبت رسیده ۲۷۸ مورد به دلیل مرگ‌های غیرطبیعی و ۱۶۳ مورد نیز طبیعی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان در خصوص آمار حوزه کمیسیون‌های تخصصی در شش ماهه نخست امسال گفت:در شش ماه اول امسال۲۷۱ پرونده در بخش کمیسیون های تخصصی ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته و نیز ۲۵ مورد پرونده در خصوص رسیدگی به قصور پزشکی ثبت گردیده است که در مقایسه با شش ماه سال قبل ۱۹ درصد افزایش را نشان می دهد

دکتر ولیزاده با یادآوری کمبود نیروی متخصص در این نهاد گفت: با وجود برگزاری آزمون استخدامی و در نظر گرفتن ۱۲ ردیف برای به خدمت گرفتن
نیروی انسانی در بخش اداری و تخصصی اما فقط ۲ نفر در این آزمون شرکت کردند و این اداره کل همچنان در بخش‌های پزشکی، روانپزشکی و پاتولوژیست با نبود نیرو روبه‌رو می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید