۷۵۰ سرو صبور اردبیل از صبوری‌ها می‌گویند

همزمان با ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز کشورمان به میهن اسلامی این سرو قامتان همیشه سرافراز از دوران سخت اسارت و ایستادگی‌های خود سخن گفته و از این دوره به عنوان امتحان و ابتلای الهی در سنجش صبوری سخن می‌گویند.

اردبیل نیوز: در مراسمی که عصر امروز در جای جای استان اردبیل برگزار شد، مدیران، مسئولان و آحاد جامعه سعی کردند از ۷۵۰ سرو ایستاده و شکیبای دیار سبلان که به مانند کوه سرافراز سبلان در زندان‌ها و پستوهای رژیم بعث عراق مرارت‌ها و سختی‌ها را تحمل کرده و امروز در نقطه تعالی ایثار و رادمردی ایستاده‌اند همه این سختی‌ها را در مقابل ذره‌ای از صبوری و راست قامتی عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) شکیبایی و صبوری به حساب نمی‌آورند و خودشان را مدیون آن بزرگ بانوی سپهر دوران و روزگار می‌دانند.

آزادگان سرافراز این راست قامتان همیشه تاریخ در بازگویی خاطرات آن ایام اعلام می‌کنند که همه این سختی‌ها را تحمل کردند تا امام و مریدشان حضرت روح‌الله را بعد از سختی‌ها و مرارت‌های مختلف زیارت کنند اما به رغم رحلت آن پیشوای مسلمانان حقیقی در توفیقی دیگر با نایب و جانشین آن حضرت امام خامنه‌ای تجدید بیعت کرده و توانستند از علی روزگار مدال افتخار شجاعت، صبر، گذشت و ایثار را دریافت کنند.

آری در چنین روزی بود که آزادگان سرافراز این مرز و بوم بعد از سال‌ها تحمل درد و رنج شکیبانه، بی‌ادعا و متواضعانه به میهنمان بازگشتند تا بوی پیراهن یوسف از سخت‌ترین و سنگین‌ترین دوران تاریخ این مرز و بوم به مشام خانواده‌های رنج دیده و چشم انتظار رسیده تا آنها بتوانند یوسف خود را بار دیگر مشاهده کنند.

آری اردبیل امروز با داشتن ۷۵۰ صنوبر آزاده و سرو راست قامت به عظمت و بلندی خود می‌بالد که فرزندانی ناب از سلاله عاشورا و مکتب آموخته در محضر حضرت زینب (س) و امام ساجدین در عرصه ایثار و از خودگذشتگی دارند که همیشه می‌توانند در تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین درخشش داشته و غرشی حقیقی پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در مراسمی که در نقاط مختلف استان اردبیل به ویژه مرکز استان برگزار شد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در تجلیل از آزادگان سرافراز گفت: امروز تمامیت استقلال، شرف و مجد این سرزمین را مدیون شهدا، جانبازان و آزادگان سرفرازی هستیم که بی‌ادعا در صحنه حاضر شده و تمام سعی خودشان را به کار گرفتند تا عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران در صحنه و عرصه دفاع از این دستاوردها بایستد و حضور پیدا کند.

سید ودود سید شنوا با بیان اینکه بخش عظیمی از آزادگان در قید حیات بوده و ما امروز افتخار خدمتگزاری به آنها را داریم، افزود: در یک جنگ نابرابر دشمن سعی کرد بیش از ۳۸ هزار نفر از فرزندان برومند این سرزمین الهی را به اسارت ببرد اما فرزندان پرافتخار این سرزمین با تحمل سختی‌ها، رنج و مشقت‌ها در ۲۶ مرداد سال ۶۹ عزتمندانه به میهن اسلامی اسلامی بازگشتند و توانستند دشمنان را با مقاومت و ایستادگی خود به زانو در آوردند.

این آزاده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: ما امروز خدمات مختلفی را هر چند ناچیز اما در حد بضاعت و توان خود به آزادگان ارائه می‌کنیم که از این جمله می‌توان خدمات درمانی، پزشکی، حمایتی و ایجاد ظرفیت اشتغال برای خود آنها و فرزندانشان را در دستور کار قرار دهیم.

وی دیگر کمک‌ها را مربوط به تأمین مسکن با اختصاص زمین و پرداخت تسهیلات مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت: ما امروز مفتخر هستیم که آزادگان سرفراز ما بی‌ادعا در صحنه دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن در تمام صحنه‌ها حضوری پررنگ دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید