۶۰ کیلومتر از راه آهن اردبیل آماده ریل گذاری است

استاندار اردبیل گفت: بیش از ۶۰ کیلومتر از راه آهن میانه – اردبیل طی یک ماه آینده و با تکمیل زیرساختها آماده ریل گذاری است.

اردبیل نیوز: اکبر نیکزاد شامگاه پنج شنبه در جلسه برنامه ریزی و فنی این طرح ملی تصریح کرد: این پروژه از جمله پروژه های مهم ملی و استانی است که می تواند شمال غرب کشور را به شبکه راه آهن سراسری وصل کند.

وی با بیان اینکه راه آهن اردبیل ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: تلاش می شود با سه شیفت کاری این پروژه تا پایان سال ۹۲ به بهره برداری برسد.

به گفته نیکزاد ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید به منظور اعطای مطالبات کارکنان این پروژه تخصیص یافته و به زودی در اختیار پیمانکاران طرح درفازهای مختلف قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: از ۱۷۵ کیومتر خط راه آهن در این مسیر، ۲۳ کیلومتر تونل و سه کیلومتر پل است و می توان تا یک ماه آینده ۶۰ کیلومتر از آن را ریل گذاری کرد.

استاندار اردبیل با اشاره به شروع عملیات اجرایی ایستگاه مرکزی راه آهن اردبیل اضافه کرد: به زودی فنداسیون ریزی این ایستگاه آغاز می شود.

وی تاکید کرد به دلیل اهمیت این طرح بازدید های دوره ای از طریق مسئولان کشوری انجام شده و اعتبارات مناسبی نیز تزریق می شود.

گفتنی است طرح احداث راه آهن اردبیل از سال ۸۴ آغاز به کار کرده است.

منبع: مهر

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید