۶۰ درصد محصولات کشاورزی استان اردبیل بیمه هستند

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: در استان اردبیل ۶۰ درصد محصولات کشاورزی زیرپوشش بیمه هستند.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی اسلامی صبح امروز در نشست بررسی موانع پوشش بیمه‌ای زارعان و باغداران استان اردبیل اظهار داشت: نمودارها نشان می‌دهد از سال ۷۹ تا ۹۱ یک روند جهشی را در اقبال به بیمه کردن محصولات کشاورزی و زراعی، دامی و باغی شاهد هستیم به طوری که هم‌اکنون ۶۰ درصد تولیدات متنوع بخش کشاورزی از پوشش بیمه‌ای برخوردار هستند.

وی یادآور شد: مناطق شمالی استان به ویژه شهرهای بیله‌سوار، گرمی، پارس‌آباد و مشگین‌شهر از لحاظ پوشش بیمه محصولات کشاورزی در جایگاه‌های مناسبی قرار دارند.

این مسئول افزود: امیدواریم با راغب شدن کشاورزان در مناطق مرکزی و جنوب استان این پوشش بیمه‌ای به بیش از ۸۰ درصد برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل اظهار داشت: در سال‌های گذشته ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی استان اردبیل از پوشش بیمه‌ای برخوردار بوده که در این زمینه شاهد اقبال زارعان به ویژه دیم‌کاران از حمایت‌های صندوق بیمه محصولات کشاورزی هستیم.

وی با بیان اینکه نقش معنویت در کاهش آثار بلایای طبیعی محرز و مشخص است، افزود: امسال ۴.۲ میلیارد تومان زکات از زارعان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی اردبیل به همت کمیته امداد جمعآوری شده است.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در بودجه امسال ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای صندوق بیمه کشاورزی در نظر گرفته شده بود که با تلاش نمایندگان مجلس این رقم به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل تصریح کرد: پرداخت خسارات اگر در قانون جدید به شکل عملکردی صورت بگیرد قطعاً به نفع تولیدکنندگان این بخش خواهد بود.

این مسئول در پایان اظهار داشت: در قانون قبلی این محاسبه به صورت هزینه‌ای صورت می‌گرفت که گاه اسباب نارضایتی‌ها را نیز به دنبال داشت که امیدواریم در قانون جدید با پرداخت عملکردی و چند گزینه‌ای کردن محاسبه بیمه‌ای مشکلات برطرف شود.

6 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید