۶ ماه حبس برای مجرمان مهد ستایش!

ناصر عتباتی صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: ما به این حکم اعتراض کردیم چراکه معتقدیم این حکم ارفاق در حق مجرمان این پرونده بوده و باید سنگین‌تر از این حکم، حکمی برای مجرمان مهد کودک ستایش صادر می‌شد.

وی افزود: ما از طرف دیگر نیز ناراحت هستیم چراکه قسمتی از حبس بریده شده به محکومان معلق است و در کنار آن در این پرونده محکومان به دو سال ممنوعیت فعالیت در مهد محکوم شدند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بیان کرد: بنده بخشی از پرونده شکل گرفته در خصوص مهد کودک ستایش را ناشی از بی‌تدبیری نهادهای نظارتی می‌دانم چرا که ادارات کل و برخی از موسسات به برنامه قانونی خود عمل نکردند و به جای انجام وظیفه خطیر خود به برخی فرافکنی‌ها دست زدند.

عتباتی گفت: به جای گزارش اولیه به دادستان در این ماجرا سعی شد نهادهای دیگر در جریان قضیه باشند و حتی برخی نهادها و اتحادیه‌های مسئول سعی کردند موضوع را بین خود سیطره دهند در حالی که دادستان به عنوان مدعی‌العموم باید در جریان این امر قرار می‌گرفت.

این مسئول ادامه داد: اگر این اقدامات به موقع و از طریق دادستان انجام می‌شد ما با این هجمه تبلیغات علیه نظام اسلامی و کشور روبه‌رو نمی‌شدیم به طوری که بنده اذعان می‌کنم در این ماجرا خارج از قاعده اداری و از طرق دیگر در جریان موضوع قرار گرفتم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل حادثه مهد کودک ستایش را لطمه‌ای بزرگ به حیثیت و آبروی کشور دانست و تصریح کرد: خوشبختانه سیستم قضایی به موقع ورود پیدا کرد و حتی خود سایت‌های معاند نظام که علیه این ماجرا در شبکه‌های خود مطالبی را منتشر کرده بودند ورود سریع سیستم قضایی به این ماجرا را مورد تاکید قرار دادند.

عتباتی افزود: بهتر بود در این ماجرا مسئولان نهاد نظارتی با آگاهی و وظیفه قانونی خود ورود پیدا می‌کردند چراکه جهل به قانون نمی‌تواند مبنای خوبی برای رفع مسئولیت باشد.

وی اذعان کرد: بعد از کش و قوس‌های مختلف و بررسی‌های میدانی حکم مجرمان این ماجرا صادر شده ولی بنده به حکم صادر شده نیز اعتراض دارم چراکه احکام صادر شده به هیچ‌وجه با سنگینی جرم مطابقت ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در رابطه با اعتراف پزشکی قانونی در ارتباط با خطر مرگ برای کودک حادثه‌‌دیده در این ماجرا گفت: ما در بررسی‌های خود متوجه شدیم که مدیر مهد در جریان این ماجرا بوده ولی هرگز به وظیفه نظارتی و مدیریتی خود عمل نکرده و نخواسته در این مورد گزارشی را ارائه کند که در این جهت نیز خود مدیر مهد مجرم شناخته شده است.

عتباتی اعتراض به رای صادر شده را از سوی دادستان عمومی و انقلاب یاد‌آور شد و ادامه داد: رای صادر شده در مقابل جرمی که انجام شده هیچ تناسبی ندارد و نوعی ارفاق محسوب می‌شود چراکه شش ماه حبس برای محکومیت صادر شده برای این مجرمان و تعلیقی که در این زمینه بیان شده به هیچ‌وجه عادلانه به نظر نمی‌رسد.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: ما در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدیم که فرد انتشار‌دهنده این فیلم هیچ سوء نیت و قصد خاصی را نداشته و به همین خاطر این پرونده با صدور حکم یاد شده برای همیشه بسته شد.

فیلم کودک آزاری در مهد کودک اردبیل

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید