۵۴ دستگاه از تولیداات گروه تراکتورسازی ایران به سودان صادر می شود


به گزارش خبرنگار مهر، عزت اله خازن شنبه در حاشیه بازدید هیاتی سودانی از مجموعه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: بر اساس قرارداد امضا شده با این هیات، ۵۴ دستگاه تراکتور ۲۸۵ از تولیدات گروه تراکتورسازی ایران به سودان صادر می شود که از این تعداد شش دستگاه به صورت CBU و با هدف ارزیابی بازار جنوب سودان دریافت و مابقی تراکتورها نیز در قالب CKD به خارطوم جهت ارائه به کشاورزان ارسال می شود.


مدیر بازاریابی و صادرات گروه صنعتی تراکتورسازی ایران افزود: بنا به توافقات صورت گرفته با این هیات مقرر شد تا ظرف ۳ ماه آینده ارزیابی و ارسال تولیدات تراکتورسازی به سودان جنوبی نیز انجام گیرد تا در صورت نیاز این منطقه نسبت به سفارش انواع تراکتورهای ساخت تراکتورسازی ایران اقدام شود.


وی با اشاره غنای منابع نفتی سودان و نیاز به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی به عنوان یکی از اولویتهای کاری این منطقه گفت: تراکتورسازی ایران روابط اقتصادی مناسبی با سوان شمالی دارد و با توجه به جدایی سودان جنوبی  از سودان شمالی در یک سال گذشته، این بخش به ادوات کشاورزی از جمله تراکتور برای توسعه نیاز دارد.


خازن خاطر نشان شد: تراکتورسازی ایران توانایی تامین نیاز کشاورزان سودان در هر دو بخش شمالی و جنوبی را دارد و با توجه به ارزیابی صورت گرفته از بازار سودان شمالی، نیاز کشاورزان این منطقه حدود دو هزار دستگاه در سال تخمین زده می شود.


وی در مورد سهم گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در این بازار نیز گفت: تراکتورسازی ایران سال گذشته ۴۱۷ دستگاه تراکتور به سودان شمالی صادر کرده که بیش از یک پنجم نیاز کشاورزان این بازار را شامل می شود.


 


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید