۳۰ هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی اردبیل تحصیل می کنند


به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالعزیز ابراهیم زاده عصر دوشنبه در جلسه برنامه ریزی و توسعه مراکز علمی و کاربردی در استان اردبیل اضافه کرد: از تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل طی سال ۸۲ تاکنون نیز بالغ بر ۱۱ هزار نفر فارغ التحصیل شده اند.


وی توسعه مراکز علمی کاربردی در این استان را مناسب دانست و با ابراز امیدواری از اینکه در هر دستگاه اجرایی یک مرکز آموزش علمی کاربردی راه اندازی شود، افزود: در حال حاضر هزار و ۳۵۰ نفر نیز به عنوان مدرس در مراکز علمی کاربردی همکاری می کنند.


رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اشاره به معضل بیکاری و ضرورت اشتغال جوانان از برنامه ریزی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل برای توسعه مراکز آموزشی در استان با اولویت دهی به رشته های کاربردی و مورد نیاز بازار کار خبر داد.


وی ادامه داد: هم اکنون در محیط های صنعتی و کارخانه هایی نظیر ذوب آهن اردبیل در استان نسبت به راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی اقدام شده که بیش از ۸۰ درصد دانشجویان این مراکز پس از فارغ التحصیلی جذب همان کارخانه می شوند.


ابراهیم زاده همچنین با اشاره به ایجاد مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اردبیل به عنوان بیست و یکمین مرکز آموزش علمی کاربردی استان تصریح کرد: گسترش مراکز آموزش علمی کاربردی یک نیاز بوده و این مرکز زمینه تعلیم علاقه مندان در محیط کار را فراهم می کند.


وی فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل را در چهار محور عنوان کرد و متذکر شد: ارتباط دانشجو با صنعت اصلی ترین این محورها بوده و این دانشگاه علاوه بر راه اندازی مرکز شهرداری اردبیل در آینده نزدیک نسبت به راه اندازی دو مرکز علمی کاربردی جدید دیگر در دادگستری اردبیل و کارخانه آرتا پلاست اقدام خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید