۲۸ اردیبهشت تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان شوراها اعلام می‌شود

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: ۲۸ اردیبهشت ماه جاری از طریق فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تأیید صلاحیت نهایی داوطلبان شوراهای شهر و روستا به خود آنها ابلاغ می‌شود.

اردبیل نیوز: اسدالله علی‌اکبری‌مجد عصر امروز در جلسه ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار داشت: مطابق زمان‌بندی انجام یافته، مراتب تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ اردیبهشت از طریق فرمانداران و بخشداران به آنان ابلاغ می‌شود.

وی تصریح کرد: به موجب قانون، داوطلبان رد صلاحیت شده چهار روز فرصت دارند که اعتراض خود را به هیئت‌های نظارت شهرستان و استان اعلام نمایند.

علی‌اکبری مجد خاطر نشان کرد: هیئت‌های نظارت طی مدت ۱۰ روز به شکایات این‌گونه افراد رسیدگی و نظر قطعی و نهایی خود را در ۱۲ خرداد اعلام و به دنبال آن فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اسامی نامزدها را به صورت آگهی در ۱۳ خرداد منتشر می‌کند.

جانشین ستاد انتخابات استان در قسمت دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به موجب ماده ۲۵ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، رأی‌دهندگان در این انتخابات باید دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشند و عدم ابتلا به جنون و نیز داشتن ۱۸ سال تمام از دیگر شرایط انتخاب‌کنندگان می‌باشد.

برنامه اجرایی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل گفت: با دستور وزیر کشور، برنامه اجرایی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از صبح امروز آغاز شد.

علی‌اکبری‌مجد افزود: فرمانداران و بخشداران استان با اعلام وصول دستور وزیر کشور کارهای اجرایی مربوط به تشکیل هیئت‌های اجرایی در سطح شهرستان‌ها و بخشداری‌های مستقل را با معرفی ۳۰ نفر معتمد به هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌ها شروع کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری این‌که ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از امروز در ستاد انتخابات کشور آغاز گردیده، تصریح کرد: داوطلبان یا نمایندگان آنان باید با در دست داشتن مدارک لازم به وزارت کشور مراجعه و ثبت‌نام کنند.

جانشین ستاد انتخابات استان با اشاره به این‌که ثبت‌نام از داوطلبان به مدت پنج روز ادامه می‌یابد، خاطر نشان کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان طی ۱۰ روز انجام و اسامی نامزدها در اول خرداد در سراسر کشور منتشر می‌شود.

علی‌اکبری مجد ادامه داد: تبلیغات نامزدها از سوم خرداد شروع و به مدت ۲۰ روز ادامه می‌یابد و نهایتاً انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان در ۲۴ خرداد برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید