۲۵ تیم سلامت به مناطق ییلاقی و عشایری نیر اعزام شدند

معاون فرماندار نیر از اعزام ۲۵ تیم سلامت به مناطق ییلاقی و عشایری این شهرستان در راستای ارتقاء شاخص های درمانی و بهداشتی خبر داد.

شاپور منیری شامگاه چهارشنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان نیر اضافه کرد: این تیم ها در قالب پزشک، ماما و بهورز جهت درمان عشایر در ۲۵ منطقه ییلاقی شهرستان نیر حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به جمعیت قابل توجه عشایر این شهرستان تاکید کرد که در راستای توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و سلامتی در بین این اقشار مولد و تاثیرگذار تلاش می شود و برنامه های مطلوبی به اجرا گذاشته شده است.

معاون فرماندار نیر با اشاره به بیماری مشترک بین انسان و دام از کنترل بهداشتی مواد غذایی و مراقبت بیماری تب مالت در انسان و دام و همسو سازی این اقدامات توسط شبکه دامپزشکی و بهداشت و درمان خبر داد.

وی عنوان کرد: با کنترل شبکه دامپزشکی و بهداشت و درمان شهرستان، میزان بروز بیماری تب مالت انسانی در سال ۹۱ نسبت به سال گذشتش ۶۳ درصد در نیر کاهش یافته است.

منیری همچنین مطلوبیت ۹۸.۵ درصدی کلرسنجی در شبکه توزیع شهر نیر و کورائیم از توابع این شهرستان خبر داد و با اشاره به کلرسنجی آب شرب شهری و روستایی یادآور شد: هم اکنون ۹۸.۵ درصداز آب شهری نیر و کورائیم و ۸۳.۶ درصد از آب روستایی نیر از مطلوبیت کلرسنجی برخوردار می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید