۲۰۲ نفر در تصادفات رانندگی اردبیل جان باختند

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: بیش از ۲۰۲ نفر در تصادفات رانندگی این استان طی ۱۰ ماهه گذشته جان باخاه اند.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد ولیزاده عصر چهارشنبه در جلسه بررسی حوادث جاده ای استان اردبیل اضافه کرد: این رقم با توجه به تعداد ۲۱۸ نفر مدت مشابه سال قبل کاهش هفت درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی بیشترین تلفات حوادث رانندگی در این مدت با ۱۳۴ و ۳۷ نفر مربوط به حوزه های برون شهری و درون شهری است و بقیه تلفات نیز مربوط به جاده های روستایی است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تعدادمجروحان ناشی از حوادث رانندگی در ۱۰ ماه گذشته را چهار هزار و ۱۶ نفر عنوان کرد و یادآور شد: این تعداد نیز نسبت به سه هزار و ۴۷۸ نفر مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۵ درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: از تعداد مصدومان حوادث رانندگی استان هم دو هزار و ۹۴۲ نفر مرد و هزار و ۷۴ نفر زن هستند.

ولیزاده با بیان اینکه در دی ماه سالجاری تعداد ۱۳ نفر در این استان طی حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند، یادآور شد: این میزان در مقایسه با هشت نفر مدت مشابه سال قبل افزایش ۶۲ درصدی را نشان می دهد.

وی تعداد مجروحان ناشی از حوادث رانندگی طی دی ماه را ۳۰۲ نفر عنوان کرد و تاکید کرد که نسبت به ۲۳۱ نفر مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۰ درصدی را نشان می دهد که از این تعداد نیز ۲۱۸ نفر مرد و ۸۴ نفر زن بوده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان از شهروندان استان خواست به دلیل غیرقابل جبران بودن عواقب ناخوشایند تصادفات رانندگی، با رعایت بیشتر و دقیق تر قوانین و مقررات رانندگی جان خود و خانواده و دیگران را به مخاطره نیاندازند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید