۲۰۰ خودرو در گردنه صائین امدادرسانی شدند

به دنبال بارش سنگین برف در گردنه صائین محور نیر ـ سراب ۲۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک با امدادرسانی نیروهای جمعیت هلال‌احمر نجات پیدا کردند.

به دنبال بارش سنگین برف در گردنه صائین محور نیر – سراب ۲۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک با امدادرسانی نیروهای جمعیت هلال‌احمر نجات پیدا کردند.

در این حرکت امدادی که عصر امروز انجام شد، خودروهای گرفتار در برف و کولاک با کمک امدادگران جمعیت هلال‌احمر پایگاه امدادی صائین از فضای غبارآلود همراه با کولاک برف نجات پیدا کرده و به محل امن هدایت شدند.

به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی نیر راهداران نیز از صبح امروز در حال برف‌روبی و پاکسازی محورهای مواصلاتی هستند که برای تردد راحت هموطنان فضای گذری مناسب فراهم آید.

آیدین هاشمی از استقرار دو گروه راهداری ثابت و سیار متشکل از ۲۵ نفر در راه‌های اصلی و فرعی این شهرستان خبر داد.

وی از تجهیز سه دستگاه گریدر، چهار دستگاه کامیون و دو دستگاه لودر برای بازگشایی محورهای ارتباطی شهرستان نیر خبر داد و افزود: در صورت بارش برف سنگین امکانات ما پاسخگوی خدمات‌رسانی به ۱۰۰ روستا در این شهرستان و گردنه صائین و بخش کورائیم نیست.

هاشمی از مسافران و رانندگان خواست با تجهیزات کامل زمستانی در گردنه‌ها و راه‌های ارتباطی این شهرستان تردد کنند.

۱۲ سانتیمتر برف در ۲۴ ساعت گذشته در نیر باریده است که نسبت به سایر شهرها بیشترین بارش برف در این منطقه اتفاق افتاده که این بارش‌ها علاوه بر اختلال در تردد شهروندان در سطح خیابان‌ها و معابر مشکلاتی را نیز به وجود آورده است.

در شهرستان نیر همچنین به دنبال بارش برف راه ده‌ها روستا بسته شده و امکان تردد در این راه‌ها به دلیل کولاک بودن هوا وجود ندارد.

با تلاش راهداران و عوامل پلیس راه استان اردبیل محور خلخال – پونل که به دلیل بارش برف و لغزنده بودن جاده بسته شده بود، بازگشایی شد.

رئیس پلیس راه استان اردبیل اظهار داشت: بارش برف از دیروز در کلیه محورهای مواصلاتی به ویژه دو گردنه خلخال ـ اسالم و خلخال ـ پونل وضعیت ترددی خطرناکی را به وجود آورده بود که ما تصمیم گرفتیم با توجه به خطر ریزش بهمن تردد در محور خلخال – پونل متوقف شده و از مسیر دیگر این امر انجام شود.

معراج ظهیری تصریح کرد: با عملیات نمک‌پاشی و برف‌روبی که در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده این محور بازگشایی شد و ما شاهد تردد راحت خودروهای عبوری از این مسیر و گردنه خطرناک هستیم.

وی به رانندگان توصیه کرد تا جانب احتیاط را رعایت کنند و در صورت عبور از گردنه‌های صعب‌العبور وسایل و تجهیزات زمستانی و ملزومات مورد نظر را به همراه داشته باشند تا در تردد خود با مشکل جدی روبه‌رو نشوند.

بارش‌ها تا فردا ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به دنبال ورود یک سامانه بارشی در روزهای گذشته بارش برف و باران در اکثر نقاط استان اردبیل ادامه دارد به طوریکه بیشترین برف در سرعین و نیر با ۱۲ سانتیمتر باریده است.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل دمای هوا در سرعین را سه درجه زیر صفر به عنوان سردترین شهر اعلام کرد و گفت: بارش‌ها تا فردا در مناطق مختلف استان ادامه دارد و از روز شنبه با گذر این سامانه ناپایدار هوای پایدار تا اواسط هفته آینده در استان اردبیل برقرار می‌شود.

هوای ابری، مه‌آلود همراه با بارش برف و باران دمای هوا را نیز به شدت تحت تأثیر قرار داده و امشب دمای هوا تا پنج درجه نیز کاهش می‌یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید