۲۰ شهر کشور که بیشترین مسافر را دارند/ اردبیل ۱۸ سرعین ۱۹

مرکز آمار ایران به تازگی نتایج طرح آمارگیری از گردشگران ایران در سال ۹۱ را منتشر کرده است که بر این اساس در سال گذشته پنج شهر مشهد ،تهران،قم ،رشت و اصفهان پذیرای بیشترین مسافران در سال ۱۳۹۱ بوده اند.

خبرآنلاین: مرکز آمار ایران به تازگی نتایج طرح آمارگیری از گردشگران ایران در سال ۹۱ را منتشر کرده است که بر این اساس در سال گذشته پنج شهر مشهد ،تهران،قم ،رشت و اصفهان پذیرای بیشترین مسافران در سال ۱۳۹۱ بوده اند.

این مرکر همچنین اسامی ۲۰ شهر کشور را که بیشترین مسافران در سال گذشته را در خود جای داده است را اعلام کرده است. بررسی تعداد بیست شهرستان مهم کشور به لحاظ تعداد سفر انجام شده در فصل تابستان ۱۳۹۱ ، نشان می دهد که شهرستان های مشهد، تهران، قم، رشت، اصفهان و شیراز دارای بیش ترین تعداد سفر بوده اند.

اما توجه به این نکته ضروریست که الگوی گردشگری از لحاظ نوع سفر، در این شهرستان ها با هم متفاوت است. عمده سفر ها در شهرستان های مشهد، تهران، اصفهان و شیراز از نوع سفرهای با اقامت شبانه و عمده سفرها در شهرستان های قم و رشت از نوع سفرهای بدون اقامت شبانه بوده است. همچنین از میان این ۲۰ شهر ۱۰ شهر ، در بخش های‌شمالی‌کشورقراردارند.شهرهایی‌رشت،قزوین،ساری،لاهیجان،چالوس،بندرانزلی،آستانه اشرفیه ،بابلسر، اردبیل و سرعین در لیست ۲۰ شهر پر بازدید کشور قرار دارند.

در جدول و نمودار زیر اسامی ۲۰ شهر کشور که در سال گذشته پذیرای بیشترین مسافران بوده اند را بخوانید؛

رتبه
نام شهر
تعداد نفر سفر
۱
مشهد
۶۳۹۳۰۶۹
۲
تهران
۵۵۷۱۸۳۷
۳
قم
۳۳۶۴۰۲۹
۴
رشت
۳۰۴۷۱۱۱
۵
اصفهان
۲۸۷۹۰۰۵
۶
شیراز
۲۳۰۳۴۱۵
۷
قزوین
۲۱۴۳۶۲۵
۸
ساری
۱۸۹۷۳۱۹
۹
لاهیجان
۱۵۴۵۵۹۱
۱۰
چالوس
۱۴۹۹۴۰۸
۱۱
بندرانزلی
۱۳۸۶۹۹۷
۱۲
اراک
۱۲۰۷۶۴۷
۱۳
آستانه اشرفیه
۱۱۷۱۴۷۹
۱۴
همدان
۱۱۶۰۰۱۰
۱۵
کرمان
۱۰۵۴۰۶۳
۱۶
بابلسر
۹۹۲۸۹۲
۱۷
کرج
۹۳۸۲۱۸
۱۸
اردبیل
۸۱۹۸۴۹
۱۹
سرعین
۸۰۳۷۰۶
۲۰
سایر شهرستانها
۴۲۰۶۱۵۳۴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید