۱۷۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اردبیل گفت: امسال و با آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی بیش از ۱۷۰ میلیون تومان زکات در شهر اردبیل جمع‌آوری شده است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل/ علی سیفی امروز در جلسه کمیته زکات شهرستان اردبیل اظهار داشت: از زمان برداشت محصولات کشاورزی و از ۱۱ روستای شهرستان اردبیل همراه با زکات فطریه ۱۷۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده است.

وی پیش‌بینی کرد جمع‌آوری زکات از ۱۰۸ روستای دیگر نیز سبب شود تا بتوانیم به همان میزان زکات جمع‌آوری کنیم تا مجموع زکات جمع‌آوری شده در شهرستان اردبیل به یک میلیارد تومان افزایش یابد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اردبیل زکات را یکی از احکام شرعی و در راستای تقویت بنیه اقتصادی جامعه توصیف کرد و افزود: جامعه‌ای که در آن پرداخت زکات اولی باشد در آن از فقر و نداری خبری نخواهد بود.

سیفی تصریح کرد: مزایا و دستاوردهای زکات در غنابخشی به افراد جامعه و جلوگیری از فقر و فلاکت بسیار حائز اهمیت است به طوری که بخش عظیمی از مبالغ جمع‌آوری شده زکات خرج تامین نیازمندی فقرا و مستمندان می‌شود.

وی در ادامه اذعان داشت: امروز همه زارعان و کشاورزان به اتفاق در پرداخت زکات به عنوان یک واجب شرعی اجماع نظر دارند و این پرداختی‌ها می‌تواند در پیشبرد اهداف عمرانی و اقتصادی جامعه به ویژه حرکت‌های توسعه روستاها بسیار موثر و راهگشا باشد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید