»   فرهنگی و هنری  »   سفر به “کوی محبت” در اربعین/ “ماما نزیهه” رنج‌هایش را واگویه می‌کند
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۱۷

سفر به “کوی محبت” در اربعین/ “ماما نزیهه” رنج‌هایش را واگویه می‌کند


محسن حبیبی در توضیح جزییات این برنامه‌ها به خبرنگار مهر گفت: “کوی محبت” به تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی در 5 قسمت 30 دقیقه ای از پنجشنبه 28 آذر تا روز اربعین از ساعت 19:30 تا 20 حال و هوای اربعین در کشور عراق را به خانه مخاطبان خود می برد و تلاش می کند شور عزاداری حسینی در عراق و وقایعی را که در اربعین حسینی اتفاق می افتد، منعکس کند.


حبیبی تصریح کرد: “کوی محبت” چند سال است که به انعکاس مناسک مذهبی مردم عراق به صورت زنده می پردازد و خوشبختانه بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است.


مدیر گروه معارف شبکه دو در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های این شبکه در آستانه اربعین بیان کرد: به همین مناسبت پخش چند مستند با نام های “ماما نزیهه”، “راه بهشت”، “خاطرات یک پیاده”، “وعده مهمانی” و “حاشیه ای کوتاه بر متنی بلند” در دستور کار پخش این شبکه قرار گرفته است.


وی ادامه داد: برنامه “راه بهشت” به کارگردانی محسن متقی و تهیه‌کنندگی سعید شاه‌آبادی از شبکه دو پخش می‌شود. این مستند در 25 دقیقه به روایت دلدادگی عاشقان حسین (ع) و پیاده روی آنها از نجف تا کربلا می پردازد. این مستند به سفارش گروه معارف تولید شده و نخستین بار است که از تلویزیون پخش می شود.


حبیبی به مستند “ماما نَزیهه” به تهیه کنندگی وحید چاووش و کارگردانی امین قدمی اشاره و بیان کرد: این مستند نیز روز اربعین روی آنتن شبکه دو سیما می رود و قرار است در 38 دقیقه به واگویه رنج زنی عراقی در دوران حکومت صدام و تصویر شور و شعور شیعیان عراقی در ایام عزاداری سالار شهیدان بپردازد.


به گفته حبیبی “ماما نَزیهه” قصه زنی عراقی است که در زمان صدام فشارهای روحی و روانی بسیاری را متحمل شده است. در این مستند این زن عرب به روایت خاطرات و شرح درد و رنجی که صدام به او و مردم این سرزمین وارد کرده، می پردازد.


مدیر گروه معارف شبکه دو از پخش مستند دیگری از وحید چاووش با عنوان “حاشیه ای کوتاه بر متنی بلند” سخن گفت و افزود: این مستند تلویزیونی در 70 دقیقه تولید شده و در چهار اپیزود به توصیف علاقه افراد مختلف به سیدالشهدا می پردازد، کسانی که به عشق امام حسین (ع) کار خود را رها کرده و با پای پیاده رهسپار حرم سید الشهدا شده اند.


حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: مستندهای “خاطرات یک پیاده” و “وعده مهمانی” نیز از آثاری هستند که سال های گذشته از تلویزیون پخش شده و به بهانه اربعین دوباره روی آنتن می روند.

 

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد....
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...


  • فیلم سینمایی خانه دختر