۱۴۵زنبور‌ دار در اردبیل بیمه شده‌اند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته میزان تولید عسل در استان اردبیل بیش از ۱۱۱ درصد افزایش یافته است.

اردبیل نیوز: به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا توانا در نشست تخصصی حوزه آب و خاک در اردبیل تصریح کرد: بر اساس آمارگیری که هفته اول مهر ماه از زنبورستان‌ها انجام می‌شود وضعیت تولید عسل و فعالیت زنبورستان‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که بعد از دو سال این سرشماری مهر ماه امسال نیز انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: به رغم آنکه در مرحله زمستان‌گذرانی ما شاهد ۵۰ درصد تلفات در زنبورستان‌ها بودیم و بیماری CBR در فعالیت زنبورستان‌ها تاثیر منفی داشته است اما به دلیل بهار و تابستان پر نقش و نگار و پر نعمت شاهد افزایش تولید عسل به میزان ۱۱۱ درصد نسبت به سال‌های گذشته بودیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به پرداخت تسهیلات توسعه بخش کشاورزی به زنبورداران اشاره کرد و یادآور شد: در حمایت از زنبور‌داران بیش از ۶۰۰ زنبور‌دار با رقم ۱۲ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی شدند تا بتوانند از این تسهیلات مطلوب استفاده کنند.

توانا گفت: برای اولین بار در سال جاری موفق شدیم زنبور‌داران و خانواده‌های آنها را زیر پوشش بیمه ببریم که در این بین ۱۴۵ زنبور‌دار بیمه شدند.

این مسئول عنوان کرد: ۴۵۰ نفر در این زمینه برای بهره‌گیری از مزایای بیمه به متولیان امر معرفی شدند که امیدواریم بعد از راست‌آزمایی در این حوزه نسبت به پوشش بیمه‌ای آنها اقدام لازم انجام شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید