۱۳ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع) در اردبیل چاپ شد


به گزارش خبرنگار مهر، علی چشمه نور پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد برگزاری نهمین جشنواره مدیحه سرایی و چاووشی خوانی تصریح کرد: در دور گذشته این جشنواره علاوه بر چاپ کتاب ۱۰ آلبوم صوتی با صدای مداحان نمونه کشوری و دو اثر فاخر موسیقی نیز تولید شد.


وی با بیان اینکه جشنواره مدیحه سرایی در نظر دارد آثار شاخص این حوزه را ثبت و ضبط کند، اضافه کرد: در دور فعلی برگزاری این جشنواره نیز آثار شاخص در قالب تولیدات فرهنگی اعم از کتاب، موسیقی و متن برای استفاده عموم عرضه خواهد شد.


به گفته چشمه نور این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی هنری و مذهبی و مرتبط با سیر ائمه معصومین بویژه حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار برگزار خواهد شد.


وی تاکید کرد: بر خلاف دوره های قبل شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به صورت تصویری و صوتی ضبط کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.


سرپرست ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: توجه ویژه به آیین های چاوشی خوانی نقاط مختلف کشور و احیای آن، معرفی و نمایش کرامات و تاثیرات رفتاری حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) با استفاده از مداحی، چاوشی خوانی، ابتهال و تواشیح و بازشناسی و هویت بخشی به اشعار، احادیث و متون ادبی در فرهنگ رضوی در قالب های مداحی، چاوشی خوانی، ابتهال و تواشیح از جمله مولفه های داوری آثار خواهد بود.


علاقمندان می توانند تا پنجم مرداد ماه ۹۳ آثار خود را به نشانی اردبیل، خیابان شهید مطهری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در استان اردبیل، دبیرخانه دایمی  جشنواره ملی مدیحه سرایی، چاووشی  خوانی، ابتهال و تواشیح رضوی یا پست  الکترونیکی madihe_ardabil@yahoo.com  ارسال کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید