۱۳ درصد واردات اردبیل خودروهای “مازراتی” است/ کاهش ۴۲ درصدی واردات کالا

0
118

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از مجموع کل واردات استان ۱۳ درصد مختص واردات خودروهای سواری “مازراتی” است.

ارژنگ عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در عین حال حجم کالای وارداتی به این استان از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۲ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۶ هزار تن انواع کالا وارد استان شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۴۲ درصدی نشان می دهد.

عزیزی با اشاره به کاهش ۳۵ درصدی ارزش واردات کالا  طی سال جاری افزود: علاوه بر این ارزش واردات کالا نیز در این مدت بالغ بر ۵۱ میلیون دلار کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه عمده کالاهای وارداتی استان ماشین آلات به ویژه ماشین آلات کشاورزی است، ادامه داد: ۳۰ درصد از حجم واردات کل استان به این محصول اختصاص دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد: هفت درصد کنجاله دامی نیز مهمترین گروه محصولات وارداتی است.

به گفته وی بخش قابل توجهی از کاهش نرخ واردات به دلیل سیاستهای اخیر اقتصادی، تحریم ها و کاهش تولید است.

عزیزی متذکر شد: علاوه این تغییرات نرخ ارز نیز قدرت خرید واردکنندگان را متاثر ساخته و در میزان تولیدات کارخانه هایی که مواد اولیه وارداتی دارند تاثیر منفی برجای گذاشته است.

منبع: مهر

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید