۱۲۵۲ نفر سهمیه استخدامی اردبیل

استاندار اردبیل گفت:‌ بیش از یک‌هزار و ۲۵۲ نفر سهمیه استخدامی استان اردبیل است که با برگزاری آزمون این تعداد جذب دستگاه‌های اداری و اجرایی استان اردبیل می‌شوند.

اکبر نیکزاد در حاشیه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: از طرف دولت خدمتگزار، سهمیه استان اردبیل ابلاغ شده تا ما با طی کردن روند استخدامی بتوانیم نیروهای مورد نیاز دستگاه‌ها را که از چارت خالی برخوردار هستند احصا کرده و سپس با برگزاری آزمون و مراحل گزینش نیروهای مورد نیاز را جذب کنیم.

این مسئول بیان داشت: در گام اول سعی داریم چارت خالی ادارات را احصا کرده و با اطلاع‌رسانی از افراد واجد شرایط ثبت‌نام کنیم و سپس آزمون استخدامی را مطابق با دستور‌العمل‌ها و بخشنامه‌های کشوری برگزار کنیم.

استاندار اردبیل گفت: پیش از این انجام این کار و کسب مجوز استخدام نیاز به پیگیری و صدور مجوز از سوی مرکز داشت اما دولت برای تسهیل در این امر مجوز برگزاری آزمون را به استان‌ها تفویض کرده و استانداران می‌توانند در این زمینه تصمیم‌گیری نهایی را داشته باشند.

نیکزاد افزود: گاهی تداعی می‌شود که استاندار هر کس را بخواهد و دوست داشته باشد می‌تواند در این استخدام‌ها جذب کرده و به کار ببندد در حالی که این طور نیست چرا که ما آزمون استخدامی را به صورت فراگیر و عادلانه بین نیروها و متقاضیان برگزار می‌کنیم تا بتوانیم نیروهای مستعد، متعهد و متخصص را جذب کنیم.

وی بیان داشت: در گام اول سعی کردیم چارت خالی ادارات را احصا کنیم که این کار آغاز شده و تا پایان امسال در تلاش هستیم افراد واجد شرایط را ثبت‌نام و سپس آزمونی را برای آنها برگزار کنیم.

این مسئول تصریح کرد: افراد واجد شرایطی که از نمره بالاتری برخوردار بوده و بتوانند در این زمینه نمره شاخصی را به دست آورند جذب شده و مراحل گزینش را طی خواهند کرد سپس مشغول به کار می‌شوند.

 

نتایج آزمون‌های برگزار شده اعلام می‌شود

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود اظهار داشت: این آزمون‌های استخدامی هیچ ربطی به تبدیل وضعیت نیروها از شرکتی و قراردادی به پیمانی ندارد چرا که تبدیل وضعیت نیروها پروسه‌‌ای بوده که بر اساس روال قانونی باید طی شود.

نیکزاد ادامه داد: بحث استخدام‌های جدید مختص نیروهای واجد شرایط و فارغ‌التحصیل دانشگاهی است که بعد از سپری شدن آزمون، گزینش‌ها و دوره‌های تخصصی با تعیین نمره علمی در دستگاه‌های اجرایی پذیرفته می‌شوند.

وی بیان داشت: اکثر آزمون‌های استخدامی که در استان اردبیل برگزار شده نتایج آن اعلام شده که در این زمینه نتیجه آزمون شهرداری از طریق دستگاه ذیربط اعلام شد و قرار است آزمون استانداری اردبیل نیز بعد از هماهنگی‌های لازم برگزار شود.

این مسئول در پایان اظهار داشت: ما تلاش می‌کنیم نتایج آزمون دانشگاه علوم پزشکی را نیز بعد از احصا از طریق رسانه‌ها و مطبوعات اعلام کنیم که این امر را به دقت پیگیری خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید