۱۲۱ دانش‌آموز عازم حرم امن الهی شدند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل از اعزام ۱۲۱ دانش‌آموز استان اردبیل در قالب کاروان الزهرا (س) برای زیارت حرم امن الهی و مدینه منوره خبر داد.

اردبیل نیوز: فرهاد رنجبر عصر امروز در مراسم بدرقه کاروان دانش‌آموزی حج عمره در اردبیل اظهار داشت: با هدف تعمیق فرهنگ دینی و ارزشی و همچنین آشنایی دانش‌آموزان با مقوله حج به عنوان یک فریضه الهی و نحوه انجام فرایض دینی، این اعزام صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان همراه با کاروان اعزامی استان زنجان از طریق فرودگاه تبریز به مدینه منوره اعزام شوند تا اعمال حج خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: زمان بازگشت این دانش‌آموزان ۲۷ فروردین‌ماه است که امیدواریم از این سفر معنوی دانش‌آموزان به عنوان نسل آینده انقلاب اسلامی لذت کامل را برده و یک اندوخته معنوی ارزشمند داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل خاطرنشان کرد: در قالب برنامه‌های مختلف آموزشی و پرورشی همه‌ساله این اعزام در موسم حج عمره انجام می‌شود که آموزش و پرورش سعی دارد با این اعزام‌ها دانش‌آموزان را به عنوان نسل آینده‌ساز با احکام و حدود شرعی به ویژه واجب شرعی حج آشنا کرده و آنها را با رمز و رموز این فریضه ارزشمند بیش از گذشته آشنا کند.

اردبیل نیوز: رنجبر اضافه کرد: برای کاروان دانش‌آموزان اعزامی به حج عمره برنامه‌های متنوع معنوی نیز در نظر گرفته شده است که امیدواریم دانش‌آموزان با بهره‌گیری از آنها به مرحله تهذیب و تربیت ارزشمند انسانی، الهی دست پیدا کنند.

کاروان دانش‌آموزان اعزامی استان اردبیل به حج عمره به همراه کاروان دانش‌آموزی زنجان با عنوان کاروان الزهرا (س) امروز از فرودگاه تبریز عازم جده شده و روز ۲۷ فروردین‌ماه نیز از طریق مدینه منوره به کشورمان باز می‌گردند.

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید