۹ توصیه پوششی مهم برای مردان جوان

0
3

بسیاری از مردان جوان زندگی حرفه‌ای خود را بدون آگاهی از چگونه لباس پوشیدن آغاز می‌کنند. این رفتار نیاز به تغییر دارد. مردان جوان رهبران آینده‌ی جامعه هستند و تمیز لباس پوشیدن آن‌ها اولین قدم برای حرفه‌ای شدن آن‌هاست.

انتخاب یک لباس مناسب به یک مرد جوان کمک می‌کند تا به‌راحتی در دیگران نفوذ کند. یک وکیل، مشاور، پزشک و یا فروشنده‌ی جوان باید این موضوع را درک کند.

همواره گفته می‌شود که بسیار مهم است تا به‌عنوان یک مرد جوان به لباس‌های خود توجه داشته باشید، حتی اگر درجایی کار میکنید که قوانین سرسختانه‌ای برای پوشش وجود نداشته باشد.

تاجران، جوشکاران، نجاران و کارگران ساختمان نیز باید بدانند که نحوه‌ی لباس پوشیدن آن‌ها اهمیت دارد زیرا قبل از اینکه ما دهان خود را برای صحبت کردن باز کنیم، این پوشش ماست که ما و گذشته‌ی ما را معرفی می‌کند. به همین خاطر در سایت خبری ملکانه ۹ توصیه‌ی مهم برای داشتن پوششی مناسب برای مردان جوان را ذکر می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

توصیه‌ی اول: به کفش خود اهمیت دهید

از پاهای شما شروع کنیم. کفش‌ها اولین گام مهم برای داشتن پوششی مناسب هستند. یک مکتب فکر قدیمی وجود دارد که معتقد است می‌توان یک مرد را بر اساس کفش‌های او قضاوت کرد.

اگر تابه‌حال یک کفش خوب نداشته‌اید، به سراغ یک نوع درجه‌یک آن رفته و خود را برای پرداخت مبلغی قابل‌توجه برای یک کفش خوش‌دوخت و کلاسیک آماده کنید.

کفش چرم

شما ممکن است با دیدن قیمت کفش‌های خوش‌دوخت شوکه شوید، اما بدانید که کیفیت و راحتی آن‌ها ارزش این‌همه هزینه را دارد.

یک جفت کفش خوب برای سال‌ها در پای شما دوام آورده و با اندکی دستمال کشیدن ظاهر خود را به‌خوبی حفظ می‌کند. یک کفش باکیفیت چرمی نمادی از ثروت نبوده و یک نیاز برای هر مردی محسوب می‌شود.

توصیه‌ی دوم: به نحوی لباس بپوشید که کمی پیرتر جلوه کنید

نحوه‌ی پوشش شما بر نحوه‌ی رفتار دیگران تأثیرگذار است. اگر همچنان لباس‌هایی می‌پوشید که دیگران را به یاد دوران مدرسه می‌اندازد، رفتار دیگران با شما نیز به‌مانند یک بچه‌مدرسه‌ای خواهد بود.

این روش را تغییر داده و لباسی به تن کنید که شما را کمی بزرگ‌سال‌تر نشان دهد. درنتیجه احترام دیگران به شما نیز افزایش خواهد یافت.

این حرف به معنای حمله به کمد لباس‌ها و کنار گذاشتن اکثر لباس‌های غیررسمی نظیر تی‌شرت، شلوارهای ۶ جیب، شورت‌های جین، سوئی شرت، کلاه‌های بیس‌بال و لباس‌های ورزشی است؟

تعدادی از آن‌ها را برای ورزش کردن و روزهای تفریح کنار بگذارید، اما باقی آن‌ها را به مراکز خیریه داده یا روی دیوار مهربانی بگذارید و جای آن‌ها را به لباس‌های رسمی‌تر و پخته‌تر بدهید.

توصیه‌ی سوم: به مد روز توجهی نکنید

مدهای روز در دنیای فشن به‌سرعت تغییر کرده و مناسب کمد لباس‌های شما نیستند. اکثر مردان جوان بودجه‌ی کافی برای خرید یک شلوار جدید در هر ماه و یا دو ماه یک‌بار را ندارند. پس از لباس‌هایی که تنها برای یک فصل مد می‌شوند دوری کنید.

فشن مردانه

شلوارهای جین سنگ‌شور یک نمونه‌ی خوب از این لباس‌ها هستند؛ برخی از طراحان مطرح شلوارهای خود را در بازار و در معرض عموم قرار داده و پس از تغییر مد بازار، بسیاری از افراد با شلوارهای جین گران‌قیمت مجدداً رو به‌سوی شلوارهای جدید می‌آورند. درنتیجه شلوار قبلی آن‌ها روی دستشان می‌ماند. به‌جای این کار به سراغ یک لباس کلاسیک و مناسب رفته و آن را در کمد لباس‌های خود قرار دهید.

توصیه‌ی چهارم: مراقب پوشاک خود باشید

به‌طورمعمول، جوان‌ها پول کمتری برای دور ریختن دارند. اگر دارای چند تکه لباس خوب نظیر یک کت‌وشلوار رسمی و یک جفت کفش گران‌قیمت هستید، خیلی خوب است تا از آن‌ها به‌خوبی مراقبت کرده تا شکل اولیه‌ی خود را حفظ کنند.

چوب لباسی

برای مثال از یک چوب‌لباسی خوب برای آویزان کردن کت خود استفاده کنید و یا برای حفظ ظاهر کفش‌های خود در داخل آن‌ها قالب کفش قرار دهید. به‌علاوه در هنگام شست‌وشوی آن‌ها، درجه‌ی ماشین لباس‌شویی را بر روی لباس‌های حساس تنظیم کنید.

توصیه‌ی پنجم: حداقل یک دست کت‌وشلوار خوب در کمد لباس‌های خود داشته باشید

مهم نیست که شغل شما چیست، شما به داشتن یک کت خوب در هر زمانی نیاز پیدا خواهید کرد. اگر شما دارای شغلی هستید که باید به‌طور مرتب از کت‌وشلوار استفاده کنید، بهتر است تا انواع مختلفی از آن را در کمد لباس خود داشته باشید؛ اما اگر کت‌وشلوار خود را تنها برای مراسم خاصی به تن می‌کنید، به دنبال یک کت‌وشلوار کلاسیک از نوع تک دکمه و یا دو دکمه با رنگ خاکستری تیره و یا سرمه‌ای بروید.

کت و شلوار

 

توصیه‌ی ششم: به دنبال پیراهن‌های سفید و آبی بروید

پیراهن‌های سفید و آبی از نوع پنبه‌ای جزء لاینفک کمد لباس‌های شما محسوب می‌شوند. دلیل اصلی اهمیت این پیراهن‌ها این است که تقریباً ۹۰ درصد از پیراهن‌های فروخته‌شده در دنیا به این رنگ است.

این پیراهن‌ها می‌توانند با طراحی‌ها و الگوهای شاد نیز وارد بازار شوند، بااین‌حال روی آوردن به لباس‌هایی با سایر رنگ‌ها نیز اشکالی ندارد؛ اما بهتر است تا همیشه یک پیراهن سفید و یا آبی در خانه داشته باشید.

پیراهن مردانه

تا زمانی که دارای یک پیراهن تمیز و اتو شده در کمد لباس‌های خود باشید، از بی‌لباسی در امان خواهید ماند.

توصیه‌ی هفتم: یک شلوار جین تیره داشته باشید و از آن در موقعیت مناسب استفاده کنید

مدل‌های جین همواره در حال تغییر هستند؛ مدل‌های سنگ‌شور شده، کثیف، پاره و هزاران مدل دیگر. بااین‌حال شما به سراغ یک مدل ساده رفته و رنگ تیره‌ی آن را برای خود برگزینید.

شلوار جین

شما می‌توانید شلوار جین خود را با یک تی‌شرت ساده برای موقعیت‌های غیررسمی و یا همراه با یک پیراهن دکمه‌دار و یک کت اسپرت در موقعیت‌های رسمی به تن کنید.

توصیه‌ی هشتم:‌ به ظاهری فراتر از جین هم توجه داشته باشید

شلوارهای پارچه‌ای خوش‌دوخت و کلاسیک به نسبت شلوارهای جین ظاهر شما را اندکی بهتر نمایش می‌دهند. این شلوارها در میان جوانان کمتر مورد استقبال بوده، درنتیجه پوشیدن آن‌ها، شما را از دیگران متمایز خواهد کرد.

شلوار پارچه ای

به‌علاوه می‌توان از شلوارهایی با پارچه‌ی پنبه‌ای و یا پشمی استفاده کرد که به خاطر نازکی بیشتر، در هوای گرم‌تر برای شما مناسب‌تر هستند.

توصیه‌ی نهم: تی‌شرت‌های خود را با پیراهن‌های ورزشی و سه دکمه تعویض کنید

پوشیدن یک تی‌شرت در باشگاه ورزشی و یا انجام کارهای خانه مناسب است؛ اما پوشیدن تی‌شرت در رویدادهای اجتماعی و یا سر کار اصلاً شایسته نیست. به‌خصوص اینکه تی‌شرت شما بسیار بزرگ باشد و بر روی آن هم چندین برچسب تبلیغاتی مشاهده شود.

یک پیراهن سه دکمه‌ی ساده با رنگ تیره می‌تواند به‌خوبی جایگزین تی‌شرت‌های شما شود. به‌علاوه می‌توان از انواع مختلف آن نظیر پیراهن‌های آستین‌کوتاه برای فصل تابستان نیز استفاده کرد. اگر شما به پوشیدن تی‌شرت علاقه دارید، مطمئن شوید که تی‌شرت شما جدید، تمیز، کاملاً اندازه‌ی تن و تیره‌رنگ است.

آیا این توصیه‌ها را دوست داشتید؟ توصیه‌های شما برای یک مرد جوان چیست؟ اگر توصیه‌ی خاصی برای او دارید، نظرات خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

 

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید