۵ روش برای افزایش سرعت مک‌بوک‌ها را فرا بگیرید

یکی از بهترین راه‌ها برای ارتقای عملکرد مک‌بوک‌ها تعویض هارد دستگاه با یک درایو SSD‌ است که از طریق آن سرعت تبادل اطلاعات را می‌توان افزایش داد.

اغلب دستگاه‌ها با مرور زمان دچار کاهش سرعت می‌شوند و در این زمان نیز بیشتر کاربران اقداماتی را انجام می‌دهند که شاید در برخی موارد نتیجه بخش باشد. اما اکنون در این مقاله تصمیم داریم تا در کنار شما به معرفی چندین روش برای از بین بردن این مشکل در مک‌‌بوک‌های کمپانی اپل بپردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

 

Five-tips-to-speed-up-your-Mac

هارد خود را با یک درایو SSD تعویض کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای ارتقای عملکرد مک‌بوک‌ها تعویض هارد دستگاه با یک درایو SSD‌ است که از طریق آن سرعت تبادل اطلاعات را می‌توان افزایش داد ولی برای این کار می‌بایست نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا دستگاه شما دچار مشکل نشود. اما بهتر است که برای مک‌بوک‌های سال ۲۰۱۱ یک درایو ۵۰۰ گیگابایتی را استفاده کنید.

افزایش مموری

ifixit-macbook-air-ssd-2015-03-12-01

اگر شما دستگاه خود را باز کرده‌اید تا هارد آن را تعویض کنید، پس بهتر است که در خصوص حافظه و مموری دستگاه نیز وارد عمل شوید و آن را نیز ازتقا دهید تا عملکرد کلی دستگاه شما بهبود یابد. البته گام اول در این خصوص، یافتن بهترین و مناسب‌ترین نوع مموری برای دستگاه شماست که برند و کمپانی تولید کننده در این خصوص مطرح نیست اما مطمئن شوید که بهترین مموری ممکن را از لحاظ نوع و سرعت خریداری کرده‌اید. برای اطلاعات بیشتر کمپانی اپل صفحه‌ای را از مشخصات سخت افزاری محصولات خود قرار داده است که از طریق آن نیز می‌توانید از حافظه‌ای که خریداری کرده‌اید مطمئن شوید.

هارد خود را پاک سازی کنید

9-macbook_air_2011_11_inch_13_inch_1

اگر بخواهید که سرعت و کارایی مک‌بوک شما افزایش یابد بهتر است که اطلاعات موجود در هارد خود را کاهش دهید تا سرعت دستگاه ارتقا یابد. البته اگر هارد خود را با یک درایو SSD تغییر دهید، ‌دیگر این مشکل وجود ندارد چون که هارد شما خام خواهد بود و هیچ اطلاعاتی بر روی آن قرار ندارد اما اگر از هارد خود دستگاه استفاده می‌کنید، بهتر است برخی برنامه‌ها، دانلود‌ها و… موجود بر روی دستگاه خود را پاک‌سازی کنید.

اپلیکیشن‌هایی را که به‌محض شروع کار سیستم عامل اجرا می‌شوند، غیر فعال کنید

اگر دستگاه شما در حین بوت زمان زیادی را نسبت به دستگاه‌های جدید سپری می‌کند، به‌احتمال زیاد برنامه‌های متفاوتی در آن وجود دارند که به محض اجرای سیستم عامل فعال می‌شوند و این خود عاملی است که دستگاه در حین بوت تاخیر داشته باشد. برای غیر فعال کردن این نوع اپلیکیشن‌ها از طریق بخش System Preferences به Users&Group بروید و سپس از طریق قسمت Login Item می‌توانید این نوع برنامه‌ها را که در حین بوت دستگاه اجرا می‌شوند، مشاهده کنید و کنترل‌های لازم را اعمال نمایید.

سیستم عامل خود را به‌روز نگهدارید

macbook

کمپانی اپل در طی دوره‌های زمانی مختلف به‌روز رسانی‌های جدیدی را برای سیستم عامل OS X منتشر می‌کند که در این آپدیت‌ها عملکرد کلی دستگاه و امنیت آن افزایش می‌یابد و این به‌روز رسانی‌ها باعث می‌شوند که دستگاه شما به نرمی کار کند و امنیت مناسبی نیز بر اطلاعات شما حاکم باشد. پس با این اوصاف دلیلی وجود ندارد که سیستم عامل خود را به‌روز نکنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید