۳۰ درصد یارانه بگیران حذف می شوند

تهران – عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب حذف سه دهک از یارانه بگیران پر درآمد در کمیته اقتصادی این کمیسیون گفت: در صورت تصویب در صحن علنی ۳۰ درصد از پر درآمدها که یارانه دریافت می کنند باید حداکثر سه ماه پس از تصویب حذف شوند.

اردبیل نیوز: جعفر قادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای بررسی لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۲ گفت: در این جلسه در خصوص ادامه پرداخت یارانه به مردم بحث و تبادل نظر شد.
وی اظهار داشت: در این جلسه که عصر روز گذشته برگزار شد، در بخش هدفمندی یارانه ها اعضای کمیته با حذف ۳۰ درصد افرادی که در جامعه دارای درآمد بالایی هستند از دریافت یارانه موافقت کردند و مقرر شد این مصوبه کمیسیون حداکثر سه ماه پس از تصویب لایحه اصلاحیه بودجه در مجلس شورای اسلامی اجرا شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: در این جلسه پیشنهادات الحاقی متعددی مطرح شد که مهم‌ترین مصوبه حذف بخشی از یارانه‌ بگیران بود و مقرر شد ۳۰ درصد یارانه ‌بگیران که از لحاظ دارایی، اموال، املاک و درآمد وضعیت خوبی دارند، یارانه نقدی دریافت نکنند.
وی گفت: البته کمیسیون یک قیدی به آن اضافه کرد، مبنی بر آن که اجرای آن توسط دولت سه ماه پس از تصویب در صحن باشد و در واقع دولت در این مدت خود را آماده اجرای این مصوبه کند.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید