۱۱ شهر اردبیل میزبان همایش شیرخوارگان حسینی

مسئول امور بانوان هیئت رزمندگان استان اردبیل، از برگزاری مراسم شیرخوارگان از ساعت ۹ صبح روز جمعه همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهر استان اردبیل و در مرکز استان در ورزشگاه رضازاده خبر داد.

اردبیل نیوز: رویا حامدی امروز در دیدار با بیماران شیرخوار بیمارستان بوعلی اردبیل، اظهار کرد: این مراسم با حضور شیرخوارگان و مادران آنها برگزار می شود و اجرای مدیحه سرایی در وصف حضرت علی اصغر(ع)، از مهم‌ترین برنا مه‌های مراسم شیرخوارگان است.

وی از مادران خواست، تا با حضور در این مراسم، در ترویج فرهنگ رشادت‌های شهدای با وفای کربلا پیشگام باشند.

مسئول امور بانوان هیئت رزمندگان استان، شیرخوارگان را ادامه دهنگان راه حضرت علی اصغر(ع)عنوان کرد و از مادران شیرخوارگان خواست، در تربیت فرزندان خود، سیره ناب حضرت علی اصغر(ع) را الگو قرار دهند.

همایش شیرخوارگان حسینی با همکاری سپاه حضرت عباس (ع) و مشارکت هیئت‌های مذهبی و با حضور مادران و مسئولان استانی در چهارمین روز از ماه محرم الحرام در حرکتی نمادین در فضایی معنوی و سرشار از عشق به اولاد پیامبر (ص) با ملبس نمودن شیرخوارگان و طفلان حسینی خود به لباس‌های سبز و سفید به یاد حضرت علی اصغر (ع) باب الحوائج شش ماهه برگزار می‌شود.

همچنین همایش شیرخواران حسینی در امامزاده سید محمدبن محمد حنفیه(ع) گرمی برگزار می شود.

به گزارش تسنیم، به همت دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمی، همایش شیرخواران حسینی در آستان مقدس امامزاده سید محمدبن محمد حنفیه (ع) قلعه برزند شهرستان گرمی برگزار می‌شود.

این مراسم در روز جمعه ۱۷ آبان ماه ساعت ۱۵ با سخنرانی و مرثیه خوانی وعاظ و ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در بقعه متبرکه برگزار می‌شود، که امید است با حضور مردم عزیز منطقه و مادرانی که طفلان شیرخوار دارند، مراسم باشکوهی در گرامیداشت طفل شیرخوار حضرت اباعبدالله(ع) برپا شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید