یک کشته و یک مصدوم در برخورد اتوبوس مسافربری با گارد ریل/ احتمال تعطیلی موقت آزادراه زنجان – تبریز


سرهنگ حسن فرجی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: ساعت چهار بامداد شنبه، یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از تهران به ارومیه در حال حرکت بود، در فاصله ۱۵۰ کیلومتری تبریز و ۱۴۰ کیلومتری زنجان با گارد ریل آزادراه تبریز – زنجان برخورد کرد که در نتیجه این حادثه، کمک راننده که در حال استراحت در کابین اتوبوس بوده، در دم جان خود را از داست می دهد و یکی از مسافران نیز بشدت مصدوم می شود.


فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی در خصوص علت وقوع این حادثه نیز گفت: این حادثه ناگوار به علت بی احتیاطی راننده اتوبوس و ناتوانی وی در کنترل وسیله نقلیه به علت سرعت غیرمجاز بوده که بارش سنگین برف و لغزندگی سطح جاده نیز در کنار این عامل انسانی، منجر به وقوع این حادثه شده است.


فرجی با اشاره به اینکه با حضور به موقع نیروهای امدادی، راهداری و پلیس راه، تردد در این مسیر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: با اطلاع از این حادثه، نیروهای مربوطه به سرعت در محل وقوع سانحه حضور یافته و ضمن انتقال مصدومان و انجام مراقبت های پزشکی، نسبت به بازگشایی مسیر و ادامه حرکت خودروها در آزادراه تبریز – زنجان اقدام شد.


وی با اشاره به بارش های سنگین برف در روزهای گذشته اضهار داشت: هرچند که با تلاش ماموران پلیس راه و زحمات شبانه روزی نیروهای راهداری، در حال حاضر مسیر آزادراه تبریز – زنجان باز بوده و تردد در آن ادامه دارد ولی در صورت تداوم بارش های سنگین چنانچه که احتمال بروز سوانح و تصادفات در این مسیر افزایش یابد، نسبت به تعطیلی و منع عبور و مرور موقت در این محور اقدام خواهیم کرد.


فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی در پایان از هموطنان خواست تا از سفرهای غیرضرور در شرایط نامساعد جوی پرهیز کرده و در صورت لزوم سفر نسبت به رعایت نکات ایمنی و اطلاع از وضعیت راه های استان اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید