یک میلیون و ۳۰۰ هزار آمریکایی در سال اقدام به خودکشی می کنند

همچنین بر طبق تحقیقات «مرکز کنترل بیماری» خودکشی دوازدهمین علت مرگ در آمریکا است و افرادی که از طرق خودکشی جان خود را از دست می دهند بیشتر از کسانی هستند که از طرق تصادف با خودرو کشته می شوند. طبق آمار این مرکز، خودکشی سومین علت مرگ در بین جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ سال نیز است.

انجمن روانشناسی آمریکایی(APA) در گزارشی در مورد افزایش آمار مربوط به اقدام به خودکشی در بین مردم این کشور هشدار داده است.

این انجمن در گزارش خود نوشته است که در سال ۲۰۱۳، حدود ۳۹ هزار و ۵۰۰ مورد اقدام به خودکشی موفق بوده است و بنا بر آمار این انجمن حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار مورد اقدام خودکشی صورت گرفته است. طبق این آمار یعنی در ایالت متحده هر ۲۴ ثانیه یک نفر اقدام به خودکشی می کند.

همچنین بر طبق تحقیقات مرکز کنترل بیماری (Center for Disease Control) خودکشی دوازدهمین علت مرگ در آمریکا است و افرادی که از طرق خودکشی جان خود را از دست می دهند بیشتر از کسانی هستند که از طرق تصادف با خودرو کشته می شوند. طبق آمار این مرکز، خودکشی سومین علت مرگ در بین جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ سال نیز است.

تلاش ناموفق دولت آمریکا برای کنترل خودکشی

خودکشیدولت های محلی و فدرال آمریکا سال هاست که تلاش دارند با تصویب قوانین و بودجه های مختلف مانع از افزایش آمار خودکشی شوند اما این تلاش ها تا کنون ناموفق بوده است. آمار نشان می دهد که در سال های اخیر بیمارهای روانی در بین مردم آمریکا شیوع بیشتری پیدا کرده است و با افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیشتری اقدام به خودکشی کردند.

در یکی از اقدامات مهم برای جلوگیری از خودکشی، دولت ایالتی در کالیفرنیا تصمیم گرفته است با اختصاص بودجه هفتاد و شش میلیون دلاری اقدام به ایمن کردن پل گلدن گیت شهر سانفرانسیسکو از طریق تور کشی کند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که این پل معروف یکی از محل های مهم برای خودکشی شده است. در سال ۲۰۱۳ چهل و شش نفر خود را از فاصله هفتاد وشش متری این پل و به قصد خودکشی به داخل آب پرتاب کردند.

در سال های اخیر سازمان ها و مراکز زیادی بر اساس سند «راهبرد ملی برای پیشگیری از خودکشی» (National Strategy for Suicide Prevention) به وجود آمدند و در حال فعالیت هستند اما افزایش شدید بیکاری و فشار اقتصادی بر مردم مانع از تاثیر مثبت فعالیت این سازمان ها بر آمار خودکشی شده است.

تحلیل اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا نشان می‌دهد، آمار خودکشی در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ به آهستگی افزایش یافته بود اما از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ آمار خودکشی در آمریکا چهار برابر شد. بر اساس تحلیل‌های انجام شده، از سال ۲۰۰۷ تا به حال سالانه ۱۵۰۰ آمریکایی بیشتر از سال‌های گذشته اقدام به خودکشی کردند. تحقیقات همچنین نشان داد، بیکاری دلیل یک چهارم از خودکشی‌ها در آمریکا پس از سال ۲۰۰۷ بوده است.

لن روکت، استاد اپیدمی‌ شناسی دانشگاه وست ویرجینیا معتقد است که میزان خودکشی بالاتر از آمارهای اعلام شده است. به گفته وی آمارهای موجود درباره میزان خودکشی در امریکا دست‌کم ۲۰ درصد از ارقام واقعی آن پایین ‌تر است.

طبق اعلام «اداره خدمات سلامت روانی و سوء مصرف مواد» ۲۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی به بیماری‌های روانی مبتلا بودند و فقط ۳۲.۹ درصد از آنان از مراقبت‌های پزشکی و درمانی بهره مند شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید