یک طلا سهم کاروان ایران از هفتمین روز بازی‌های آسیایی


  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به اینچئون، کاروان ورزش ایران در روز هفتم بازی‌های آسیایی، کار خود را با یک مدال طلای بهداد سلیمی در وزنه برداری و پیروزی تیم‌های والیبال، هندبال و بسکتبال به پایان رساند.


  شنا:


  * تیم شنای ۴ در ۱۰۰ متر ایران در رقابت با حریفانش، زمان ۳ دقیقه و ۵۲ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه را کسب کرد و با ایستادن در رده دهم، از رسیدن به مرحله نهایی باز ماند.


  * در مسابقات ۴ در ۱۰۰ متر شنای مردان، جمال چاوشی‌فر توانست با رکورد ۵۷.۷۸  رکورد رشته ۱۰۰ متر کرال پشت ایران را ۳۵صدم ثانیه بهبود ببخشید.


  وی پیش از این در ۱۰۰ متر کرال پشت بازی‌های آسیایی اینچئون رکورد ۵۸.۲۳ را ثبت کرده بود و خودش هم ابراز امیدواری کرده بود تا در بخش تیمی این رکورد را ارتقا دهد. همچنین چاووشی‌فر در ۵۰ متر کرال پشت هم رکورد ۲۶ ثانیه و ۷۷صدم ثانیه را ثبت کرده و بدین ترتیب امروز در رکوردشکنی دست به هت‌تریک زد.


  تیراندازی:


  مسابقات تیراندازی بازی‌های آسیایی اینچئون با رقابت تیراندازان در بخش تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر بانوان پیگیری شد.


  در این رقابت که در سالن تیراندازی اونگنیئون شهر اینچئون برگزار شد، دینا فرزادخواه، الهه احمدی و مه لقا جام بزرگ نمایندگان کشورمان بودند که در بخش تیمی، ایران در میان ۱۱ تیم با امتیاز ۱۷۲۱ هفتم شد و از رسیدن به مدال باز ماند.


  در بخش انفرادی هم جام بزرگ با ۵۷۸ امتیاز در رده نهم قرار گرفت، دینا فرزادخواه با ۵۷۴ امتیاز بیست‌ودوم شد و الهه احمدی با ۵۶۹ امتیاز جایگاه بیست‌ونهم را کسب کرد تا هر ۳ نماینده ایران از صعود به دور نهایی محروم شوند.


  وزنه برداری:


  * نواب نصیرشلال با ناکامی در مهار وزنه‌های ۲۱۷ و ۲۱۹ کیلوگرمی در دوضرب با مجموع ۱۸۱ کیلوگرم از رسیدن به مدال در وزن ۱۰۵ کیلوگرم باز ماند.


  * بهادر مولایی وزنه‌بردار دسته ۱۰۵+ کشورمان که در حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی را ثبت کرده بود، به علت مصدومیت از ادامه بازی‌های آسیایی و حرکت دوضرب مسابقات وزنه‌برداری انصراف داد تا مصدومیتش بیشتر نشود.


  * بهداد سلیمی وزنه‌بردار دسته ۱۰۵+ کشورمان که در حرکت یک ضرب وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی را ثبت کرد، در حرکت دو ضرب وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی توانست در مرتبه اول وزنه ۲۴۱ را به ثبت برساند.


  وی در بار دوم وزنه ۲۵۵ کیلوگرمی را بالا برد. سلیمی از وزنه زدن برای بار سوم انصراف داد تا با ثبت رکورد مجموع ۴۶۵ کیلوگرم به کارش پایان دهد. وی بدین رکورد بازی‌های آسیایی در یک ضرب، دوضرب و مجموع را شکست.


  بوکس:


  * احسان روزبهانی در مرحله یک هشتم وزن ۸۱ کیلوگرم بوکس بازی‌های آسیایی اینچئون به مصاف تاشی نوربو از بوتان رفت و با برتری مقابل او راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.


  * در دسته ۹۱+ کیلوگرم جاسم دلاوری از کشورمان به مصاف ژو گانگ مینگ از چین رفت و با برتری برابر او به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.


  والیبال:


  تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ با نتیجه ۳ بر صفر هند را شکست داد. شاگردان کواچ در ۳ ست متوالی با نتایج ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۸ هندی‌ها را شکست دادند.


  هندبال:


  تیم ملی هندبال ایران با پیروزی ۲۶ بر ۲۱ مقابل عربستان جواز حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات هندبال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون را به دست آورد.


  بسکتبال:


  تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون با نتیجه ۸۲ بر ۵۹ مقابل ژاپن به پیروزی رسید.


  انتهای پیام/

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید