یک بشکه نفت بدون حساب و کتاب صادر نمی‌شود/ آغاز ساخت اولین نفت شمار خاورمیانه


به گزارش خبرنگار مهر، سید پیروز موسوی در همایش سیستم ‌ای اندازه گیری هیدروکربن‌ها در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: در حال حاضر شرکت پایانه‌های نفتی ایران مسئولیت صادرات ۹۳ درصد نفت خام کشور و ۱۰۰ درصد میعانات گازی در عسلویه و ۱۰۰ درصد سوآپ نفت در دریای خزر را بر عهده دارد.


مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی با اشاره به ضرورت اندازه گیری و میتیرینگ در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی جهان، تصریح کرد: اهمیت اندازه گیری هیدروکربن‌ها با دقت بالا و منطبق با استانداردهای جهانی و توجه به کنترل و اندازه گیری و صحت سنجی نفت خام، میعانات گازی، و انواع مواد هیدروکربنی در دستور کار شرکت ملی نفت قرار دارد.


این مقام مسئول با یادآوری اینکه شرکت پایانه‌های نفتی ایران به عنوان بزرگترین و راهبردی ترین شرکت در عرصه پایانه داری نفت و گاز، نقش اصلی در کسب درآمدهای ارزی کشور را دارد، اظهار داشت: از این رو توجه به سیستم اندازه گیری و به روز شدن دانش فنی با این گونه تجهیزات، در نوع برخورد و تفکر مشتریان داخلی و خارجی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران اثرگذار است.


وی افزود: کوچکترین خطا در سیستم‌های اندازه گیری، منجر به خسارت مالی زیادی می‌شود و بر همین اساس شرکت پایانه‌های نفتی ایران تلاش دارد از پیشرفته ترین و استانداردترین، تجهیزات اندازه گیری در کنار نیروی انسانی متخصص و مجرب استفاده کند.


موسوی با بیان اینکه طراحی و ساخت دستگاه صحت سنج سیار سیستم‌های اندازه گیری با استفاده از متخصصان داخلی برای اولین بار در منطقه خاورمیانه  در حال انجام است، تبیین کرد: این دستگاه  به لحاظ دانش طراحی و فن آوری‌های جدید پیچیده ترین تجهیزات صنعت نفت به شمار می‌رود.


این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: شرکت پایانه‌های نفتی در جهت پشتیبانی و کمک به تداوم پایدار تولید نفت و گاز کشور از طریق فرآیندهای دریافت، ذخیره سازی، استخراج، اندازه گیری و سنجش‌های کمی و کیفی، عملیات دریایی ( پهلودهی و جدا سازی کشتی‌ها) و صادرات آن، اهداف و ماموریت‌های مهم و راهبردی صنعت نفت کشور را محقق می کند.


مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفت ایران در پایان خاطرنشان کرد: اعتبار سیستم‌های اندازه گیری (میترینگ) نفت خام صادراتی و فرآورده‌های نفتی پایانه‌های نفتی ایران به گونه ای است که به عنوان مرجع اندازه گیری جهانی مطرح است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید