یوتیوب ایرانی، سایتی که سایت نشد !

یوتیوب ایرانی، سایتی که سایت نشد !

در سال ۹۱ معاون رسانه‌های مجازی سازمان صدا و سیما در مورد سایتی صحبت کرد که مشخص بود با حمایت این سازمان راه‌اندازی شده. نام این سایت که مدیر صدا و سیما از آن به عنوان یوتیوب ایرانی نام برده بود رسانه مهر بود که همچنان هم در این آدرس قرار دارد.

 خبر سال ۹۱ درباره یوتیوب ایرانی بخوانید :‌

لطف الله سیاهکلی با بیان اینکه این رسانه در سطح جهانی راه افتاده و امکان میزبانی ویدئوهای مردمی، سریالهای تلویزیونی و فیلم های بلند و کوتاه را برای مردم فراهم کرده است، اظهار داشت: تفاوت یوتیوب فارسی با یوتیوب خارجی این است که در یوتیوب خارجی تنها فیلم های کوتاه قابلیت ارائه دارند اما در رسانه مهر مردم می توانند فیلم های بسیار بلند را نیز که با دوربین های خود و به مناسبت های مختلف تهیه می کنند به اشتراک بگذارند و رسانه مهر به عنوان محلی برای میزبانی این ویدئوها در نظر گرفته شده است. وی قابل اعتماد بودن و نگهداری امن را از جمله قابلیت های این رسانه عنوان کرد و گفت: مردم می توانند در این فضا فیلم های خود را بدون آنکه هزینه ای داشته باشد به اشتراک بگذارند و یا آنکه آن را به نحوی تعریف کنند که تنها خودشان ببینند یا برای دوستانشان نیز قابل استفاده باشد و در نهایت این سرویس امکان از بین رفتن و خراب شدن ویدئوهای خانگی را به صورت کلی از بین می برد. سیاهکلی با بیان اینکه نحوه استفاده از سرویس های یوتیوب فارسی رایگان است، خاطرنشان کرد: این سایت به صورت وسیع و با پشتوانه رادیو تلویزیون ارائه شده است و قابلیت پخش فیلم های بلند را دارد.وی گفت: نزدیک به دو هفته است که از شروع راه اندازی این سایت می گذرد و بالغ بر ۵ هزار ویدئو و عکس تاکنون توسط ایرانی ها آپلود شده است. معاون رسانه مجازی سازمان صدا و سیما با بیان اینکه در حد نیاز ظرفیت در این سایت ایجاد خواهیم کرد، ادامه داد: محدودیت محتوایی برای به اشتراک گذاری ویدئوها وجود ندارد و در واقع مهر نماد هویت ایرانی است و ما انتظار داریم این ویدئوها که در سراسر دنیا نیز قابل پخش است به نحوی باشد که دنیا به شخصیت ایرانی ها پی ببرد و نگاه و قضاوتی که از سوی دنیا به ما می شود از طریق این رسانه قابل سنجش باشد.

 

اما ظاهرا صدا و سیما در راه‌اندازی یوتیوب ایرانی چندان موفق نبود چون حالا اگر به این سایت سربزنید می‌بینید سایت به اصطلاح یوتیوب ایرانی که در آدرس www.mehr.ir قرار داشت حتی باز هم نمی شود.

صدا و سیما که بارها از سایت هایی نظیر سایت آپارات به دلیل نقض کپی رایت شکایت کرده بود. یکی از مدیران این سازمان مدعی بود که ما انحصار طلب نیستیم اما آپارات و بقیه سایتها در این زمینه باید از ما مجوز بگیرند.

در نهایت تلوزیون های اینترنتی راه اندازی شد اما باید دید عاقبت این TVnet | تی وی نت ها به کجا خواهد رسید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید