15.3 C
Tehran
چهارشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی اخبار فوتبال ایران یادداشت: گروه متوازن ایران در جام جهانی

یادداشت: گروه متوازن ایران در جام جهانی

ما با آرژانتین، نیجریه و بوسنی هم‌گروه شدیم.

سایت گل – ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ با آرژانتین، نیجریه و بوسنی هم‌گروه شد. این قرعه برای ما بسیار مناسب بود.

هم‌گروهی با آرژانتین از چند جهت بسیار خوب است. اول این که گروه ما مانند گروه‌های گمنام نخواهد بود و قطعا تماشاگران بسیاری خواهیم داشت و توجه رسانه‌ها به این گروه معطوف خواهد بود؛ دیگر این که با یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا بازی خواهیم کرد و البته تقابل بازیکنانمان با لیونل مسی را خواهیم دید. همین حالا هم همه به یاد دارند که آرژانتین در دوره‌های پیشین جام‌های جهانی با چه تیم‌هایی هم‌گروه بوده و در دیدارهایش چه کرده است.

این باعث خواهد شد تا تمرکز بسیار بالایی تا جام جهانی داشته باشیم و آسوده‌خاطر نباشیم. تاثیر این قرعه بر تیم ملی محسوس خواهد بود و مطمئنا شاهد نمایش‌های بهتری از تیممان خواهیم بود. این در حالی است که تیم‌هایی مانند سوییس و کلمبیا برای ما خطرناک‌تر بودند چون احتمالا آنها را مانند آرژانتین جدی نمی‌گرفتیم.

اما نکته مثبت دیگر سرگروه بودن آرژانتین این است که آنها بی‌تردید بخت اول صعود از گروه هستند و می‌توان انتظار کسب حداکثر امتیازات را از آنها داشت. این یعنی برای صعود باید به فکر رقابت با دو تیم باشیم: بوسنی و نیجریه. کسب ۴ امتیاز هم می‌تواند صعود ما را رقم بزند. در حالی که در گروه‌هایی که تیم‌ها به هم نزدیک‌تر هستند رقابت چهارطرفه است و همین کار را بسیار دشوار می‌سازد و دیده‌ایم در چنین گروه‌هایی حتی کسب ۶ امتیاز هم ممکن است برای صعود کافی نباشد!

نکته مثبت دیگر گروه این است که با بوسنی هم‌گروه شدیم. تیمی که تجربه‌های خوبی از بازی مقابلش داریم و از آن چندان ترسی نداریم، هرچند که خط حمله این تیم خوفناک است و آنها ستارگان بسیاری در اختیار دارند. آنها در مرحله مقدماتی در گروه نسبتا آسانی قرار داشتند و بی‌تجربه بودن آنها در جام جهانی می‌تواند فاکتور خوبی برای ما باشد.

نیجریه اما رقیبی سرسخت است. آنها قهرمان جام ملت‌های آفریقا هستند و اتیوپی را هم بسیار خوب بردند و به جام جهانی رسیدند.

به این ترتیب در گروهی متوازن قرار داریم؛ گروهی خوب.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید