»   اخبار روز دنیا  »   گوگل هم ترامپ را احمق می شناسد !
۲۹ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۲۳:۳۵

گوگل هم ترامپ را احمق می شناسد !

چنانچه هم اکنون واژه ی «idiot» را در گوگل جستجو کنید، تصاویر دونالد ترامپ در نتایج ظاهر می شود، یک فعال اینترنتی با آگاهی از الگوریتم جستجوی گوگل، اعتراض خود را بیان کرده است.

نمایش تصاویر دونالد ترامپ در نتایج تصاویر گوگل با جستجوی واژه idiot

 

یک فعال اینترتی در اعتراض به سیاست های اخیر دونالد ترامپ در رابطه با مهاجران روش جالبی را برای اعتراض انتخاب کرده است، او با شناخت دقیق الگوریتم جستجوی گوگل، پرتره های متعلق به دونالد ترامپ را به اولین نتایج جستجوی گوگل آورده و از این رو اگر کلمه ی «idiot» به معنی احمق را در گوگل جستجو کنید، تصاویر ترامپ را مشاهده می کنید.

احمق خطاب کردن دونالد ترامپ از زمانی پررنگ تر شد که او ابتدای هفته ی جاری، سفری به بریتانیا داشت و از این رو معترضان با خواندن آهنگی مشهور با نام «American Idiot» از گروه راک Green Day، اعتراض خود را به حضور دونالد ترامپ در این کشور اعلام کردند؛ البته نباید از حضور کاربران Reddit غافل بود. دنبال کنندگان ردیت نیز به این کمپین پیوسته و با حمایت خود، فرایند استفاده از الگوریتم گوگل برای نمایش تصاویر دونالد ترامپ را تسریع کردند.

گوگل دخالتی در فرایند نمایش نتایج جستجو ندارد، این شرکت قبلا نیز اعمال کرده بود که هیچ نظارت یا دخالتی به صورت مستقیم در نتایج جستجو ندارد، از این رو است گوگل بارها دچار مشکلاتی شده؛ با توجه به نبود نظارت بر نحوه ی نمایش نتایح، برخی از تصاویر که باب میل گروه ها و شماری از اقلیت ها نبوده، پس از نمایش داده شدن در نتایج، اعتراضاتی را علیه گوگل برانگیخته است.

گوگل اعلام کرده که رتبه ی سایت در نتایج جستوی گوگل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، هر چند بعضا استفاده از ظرافت های زبانی باعث می شود تا تمام فاکتورها و پیش بینی های اولیه که در الگوریتم گوگل در نظر گرفته شده، بی اثر شده و در نهایت گاهی نتایج متفاوتی برای کاربر به نمایش گذاشته شود.

ضعف های موجود در الگوریتم گوگل نشان می دهد که هنوز نمی توان در برخی مفاهیم انسانی و اجتماعی، الگوریتم های هوشمند را دخیل کرد. با وجود اینکه طی سال های اخیر گوگل با چنین مشکلاتی روبه رو شده است؛ اما هنوز هم روزنه هایی وجود دارد که اغلب فعالان اجتماعی با بهره گیری از آن ها، اعتراضات خود را به شکل رساتری به گوش شنوندگان و مخاطبان می رسانند. به نظر می رسد نتایج جستجوی گوگل و در رأس این نتایج، الگوریتم جستجوی گوگل هنوز به رأی های مثبت کاربران Reddit در قبال یک موضوع آسیب پذیر است.

آخرین مطالب این بخش اخبار روز دنیا

اسرائیل نیروهای ایرانی و متحدان آن در سوریه را بارها هدف حملات خود قرار داده است. به گزارش ملکانه با استناد به رسانه های روسیه، رئیس ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروی هوایی و سرویس اطلاعات اسرائیل در منطقه برتری...
در این مقاله آمده است که این مقام های نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در سال 2017 با گروهی از تاجران در خصوص ترور مقام های ایرانی گفتگو کرده اند. به نظر می رسد که سعودی ها قبل...
FATF  تعلیق ایران را از حضور در لیست سیاه خود تداوم بخشيد. به گزارش انتخاب در جلسه دیروز FATF در مورد رسیدگی به موضوع ایران، تصمیم گرفته شد که فرصت دیگری به ایران برای عمل به توصیه‌های این گروه داده...
حمله همه جانبه ایرانی‌های آمریکا به سناتور بلندپایه آمریکایی بحث شوخی و جدی سر آزمایش دی‌ان‌ای بود که سناتور گراهام گفت: اگر جواب آزمایشش دربیاید که ریشه و تبارش به ایران می‌رسد، وحشتناک خواهد بود. حالا این همه ایرانی یا ایرانی‌تبار در...
  • ویژه ها  • فیلم سینمایی خانه دختر