«گودزیلا» نرسیده پرفروش شد

جدیدترین فیلم «گودزیلا» در اولین آخر هفته‌ای که به نمایش درآمد موفق به فروشی بالای ۹۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکرین دلی، «گودزیلا» ساخته گرت ادواردز با اولین اکرانش در ۳۹۵۲ سالن سینما در آمریکای شمالی، موفق شد تا ۹۳.۲ میلیون دلار فروش کند.

به این ترتیب این فیلم تاکنون دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۴ در روزهای اولیه اکرانش در آمریکا شناخته شد.

این فیلم که برای ساختش ۱۶۰ میلیون دلار هزینه شده، با نمایش در ۶۴ کشور جهان در همین زمان ۱۰۳ میلیون دلار فروش کرد تا یک موفقیت بزرگ برای کمپانی برادران وارنر را با کسب رقم ۱۹۶.۲ میلیون دلار ثبت کند.

استقبال از «گودزیلا» در روز جمعه در آمریکا چنان بالا بود که تصور می رفت به مرز ۱۰۰ میلیون دلار هم دست پیدا کند. این فیلم بیش از همه با استقبال مردان جوان روبه رو شد که ۵۸ درصد تماشاگران آن را تشکیل دادند. در مجموع بیش از ۴۰ درصد افرادی که به تماشای این فیلم نشستند کمتر از ۴۰ سال سن داشتند.

پرفروش ترین فیلم سال تاکنون «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» بود که با فروش ۹۵ میلیون دلار در اولین آخر هفته نمایشش ، تاکنون جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. «اسپایدر من شگفت انگیز-۲» نیز که دو هفته پیش اکران شد با فروش ۹۱.۶ میلیون دلاری‌اش در اولین آخر هفته‌ای که اکران شد، سومین فیلم سال تاکنون است.

از فروش «گودزیلا» رقم ۱۳.۵ میلیون دلار از مجموع فروش آن از نمایش این فیلم در سینماهای آی-مکس به دست آمده که در ۳۵۲ سینما ممکن شد.

در سرمایه گذاری برای ساخت این فیلم کمپانی لگندری متعلق به توماس تال سرمایه ۷۵ درصدی فیلم را مهیا کرد و بقیه‌اش توسط کمپانی برادران وانر تامین شد.

چالش دیگر در فیلم های امسال با نمایش «مردان ایکس: روزهای آینده گذشته» شروع می شود که آخر هفته آینده، برای اولین بار راهی سینماها خواهد شد.

«گودزیلا» ۱۶ سال پس از فیلمی که سونی به کارگردانی رولاند امریش با بازی متیو برودریک ساخت و موفقیت چندانی کسب نکرد، راهی سینماها شده است.

این فیلم با الهام از داستان «گودزیلا» که داستانی ژاپنی است ساخته شده و در آن ایرون تیلور-جانسون، برایان کرانستون، کن واتاناب، الیزابت اولسن، ژولیت بینوش ، سالی هاوکینز و دیوید استراترن نقش آفرینی کرده‌اند.

در بازار جهانی بریتانیا با فروش ۱۰.۴ میلیون دلاری در مکان اول فروش فیلم قرار دارد و پس از آن روسیه با ۹.۱ میلیون دلار، مکزیک با ۸.۹ میلیون دلار، استرالیا با ۶.۶ میلیون دلار و فرانسه با ۴.۸ میلیون دلار جای گرفته‌اند.

فیلم «بازوی میلیون دلاری» با بازی جان هام در نقش یک کارگزار ورزشی که به هند سفر می کند تا نیروهای جدیدی برای بیسبال استخدام کند، با فروش ۱۰.۵ میلیون دلار در مکان چهارم و پس از «گودزیلا»، «همسایه‌ها» و «اسپایدرمن شگفت‌انگیز ۲» قرار دارد. این فیلم با هزینه ۲۵ میلیون دلار ساخته شده است.

«بازوی میلیون دلاری» به کارگردانی تام مک کارتی بر مبنای یک داستان واقعی ساخته شده و بیل پکستون، سراج شارما، مدهور میتال، آلن آرکین و لیک بل در آن بازی کرده اند.

کمدی «همسایه‌ها» از کمپانی یونیورسال ، در دومین هفته نمایشش در مجموع از بازار داخلی و خارجی ۱۴۶.۳ میلیون کسب کرده است.

«اسپایدر من شگفت‌انگیز ۲» نیز در سومین هفته نمایشش، در مجموع در آمریکا ۱۷۲.۱ میلیون دلار و در بازار جهانی ۴۶۱ میلیون دلار و سرجمع ۶۳۳.۱ میلیون دلار فروش کرده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید