گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک گفتگوی تلفنی، ۴۵ دقیقه با هم صحبت کردند.

این گفتگو نخستین بار پس از آغاز به کار ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا و برای بار دوم پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفت.

مکالمه تلفنی روسای جمهور دو کشور حدود ۴۵ دقیقه به طول انجامید. در طول مکالمه، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا راینس پریبس رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، مایکل فلین مشاور امنیت ملی آمریکا و استیون بنن مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور استراتژیک دراتاق بیضی شکل کاخ سفید حضور داشتند.
روسیه امیدوار است روابط مسکو و واشنگتن بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ که به گفته مقامات روسیه در دوران ریاست جمهوری اوباما روبه سردی کشیده شده، بهبود یابد.

بر همین اساس، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد روسای جمهور روسیه و آمریکا در تماس تلفنی خود درباره اوضاع سوریه و اوکراین گفتگو کرده‌اند.

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ روسای جمهور روسیه و آمریکا در اولین تماس تلفنی خود درباره اوضاع سوریه، اوکراین و مبارزه با تروریسم گفتگو کرده‌اند.

بر اساس اعلام کرملین،‌ پوتین و ترامپ بر اهمیت همکاری در زمینه‌ برنامه‌های مشترک برای شکست داعش و دیگر گروه‌های تروریستی تاکید کردند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید