گزارش گاردین از وضعیت تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴/ نقطه اوج؛ پیروزی مقابل آمریکا

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جمعه شب در شهر سالوادور برزیل برگزار خواهد شد تا تیم های حاضر در این رقابت ها حریفان خود در مرحله گروهی را بشناسند، به همین خاطر روزنامه ها و سایت های معتبر سراسر دنیا به معرفی ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی پرداخته اند و آنها را تحلیل کرده اند. یکی از آنها روزنامه گاردین است که تیم ملی ایران را به این صورت معرفی کرده:

نحوه صعود

ایران در آخرین بازی خود موفق شد در خاک سئول تیم ملی کره جنوبی را شکست دهد و به عنوان صدرنشین گروه به جام جهانی ۲۰۱۴ راه پیدا کند، این در حالی است که دیدار رفت هم در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی تهران به سود شاگردان کروش به پایان رسیده بود.

بهترین عملکرد

بدون شک پیروزی به یاد ماندنی تیم ملی ایران برابر آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ نقطه اوج این تیم در تاریخ جام جهانی به شمار می رود. این دیدار تاریخی در شهر لیون فرانسه برگزار شد و یک شب رویایی را برای ایرانی ها رقم زد.

 

اولین حضور

اولین حضور تیم ملی ایران در بزرگترین تورنمنت فوتبالی دنیا به جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین برمی گردد جایی که این تیم          پس از دو شکست برابر پرو و هلند، توانست اسکاتلند را با نتیجه ۱-۱ متوقف کند. اولین گل تاریخ ایران در جام جهانی را ایرج دانایی فر به ثمر رساند.

بازیکن کلیدی

شاید اشکان دژاگه کلیدی ترین بازیکن کارلوس کروش در جام جهانی برزیل باشد. دژاگه به دلیل حضور در تیم فولام لندن و بازی در رقابت های لیگ برتر جزیره چهره ای آشنا برای انگلیسی ها به شمار می رود.

بازیکن خطرناک

رضا قوچان نژاد مهاجم تیم استاندارد لیژ بلژیک در کشور هلند رشد کرد و برای تیم های پایه این کشور به میدان رفت اما در نهایت تصمیم گرفت برای تیم ملی ایران بازی کند. او در حال حاضر ستاره موفق ایران است. گوچی در ۱۰ بازی با پیراهن ملی ۸ گل را وارد دروازه حریفان کرده است.

سرمربی

کارلوس کروش مرد پرتغالی با غلبه بر کره‌‌جنوبی و صعود به جام جهانی به چهره محبوب ایرانی‌ها تبدیل شد. قرارداد این مربی کهنه کار در پایان جام جهانی به پایان خواهد رسید و به نظر می رسد که به او به دنبال کسب بهترین نتایج در برزیل است.

درصد موفقیت

به نظر نمی رسد تیم ملی ایران از شانس موفقیت بالایی در جام جهانی ۲۰۱۴ برخوردار باشد. شانس موفقیت تیم کروش در برزیل ۵۰۰ به یک است.

 

ترجمه: سروش امینی توماجی – خبرآنلاین

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید