گزارش کامل نقل‌و‌ انتقالات نیم‌فصل لیگ برتر ۹۲-۹۳ +جدول

فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال بعد از پایان بازی‌های هفته پانزدهم آغاز شد و تیم‌ها از همان روز اول فعالیت خود را برای جذب بازیکن آغاز کردند.


با نزدیک شدن به نیم فصل دوم لیگ برتر جنب و جوش باشگاه ها برای جذب بازیکنان مد نظر بالا رفته و شاهد انتقال برخی بازیکنان از یک تیم لیگ برتری به تیم دیگر هستیم.

**سرخپوشان پیشگام نقل و انتقالات

تیم پرسپولیس تهران بر اساس نقاط ضعفش شروع به جذب بازیکن جدید کرد بر این اساس طی توافقات با باشگاه ذوب‌آهن محسن مسلمان را گرفت و در عوض این بازیکن خانزاده و غریبی را به تیم اصفهانی داد.
علی دایی که به مهاجمان سرزن اعتقاد ویژه‌ای دارد در ابتدا رضا نوروزی مهاجم نفت تهران را مدنظر قرار داد اما نفت تهران حاضر به انتقال نوروزی به این تیم نشد و حضور این مهاجم در پرسپولیس تا حدودی منتفی شد.

مسئولان پرسپولیس بعد از پیگیر‌ی‌های فراوان توانستند فرزاد حاتمی مهاجم نیم‌فصل قبل فولاد خوزستان را به خدمت بگیرند آن‌ها با این اقدام توانستند به نوعی کار استقلالی‌ها را در جذب اولادی بازیکن سابق پرسپولیس جبران کنند.
غلام‌رضا رضایی هم در همان ابتدا به دلیل نیمکت‌نشین از تیم پرسپولیس جدا و با گرفتن رضایت‌نامه راهی فولاد خوزستان شد.
هادی نوروزی و رضا محمدی هم با گرفتن رضایت‌نامه‌شان به طور رسمی از تیم پرسپولیس جدا شدند و به احتمال زیاد به تیم فوتبال نفت تهران می‌پیوندند. هر چند ذوب آهن هم محمدی را می خواهد.
شنیده‌ها حاکی از آن است که باشگاه سپاهان خواستار جذب سید صالحی شده و در عوض آن می‌خواهد غلامی را به تیم پرسپولیس دهد اما تا الآن باشگاه پرسپولیس با این انتقال موافقت نکرده است.
مارکو سپانوویچ یکی از خریدهای ناموفق هم از لیست پرسپولیس خارج شد.

**استقلال به دنبال جایگزین‌های خوب برای بازیکنان از دست داده

تیم فوتبال استقلال تهران بر عکس رقیبشان پرسپولیس خیلی دیر وارد فصل نقل و انتقالات شدند اما تا الآن چراغ خاموش توانستند کبه، مهرداد اولادی و ایمان باصفا را جذب کنند.

استقلال تهران که با خداحافظی فرهاد مجیدی و از دست دادن مجتبی جباری مشکلاتی در خط حمله و هافبک بازی‌ساز این تیم به وجود آمده است در تلا‌ش‌اند که جایگزین های مناسبی را جذب کنند.
بر این اساس مهرداد اولادی از تیم نفت تهران جذب کردند و ایمان باصفا هم که هافبک بازی‌ساز استیل آذین بود را به خدمت گرفته است. به قول امیر قلعه‌ نویی می‌تواند جای خالی جباری را در خط هافبک پر کند و به نوعی جباری جدید در تیم استقلال است.
باشگاه استقلال خواستار به خدمت گرفتن ایمان مبعلی، میداوودی و شریفات بود اما تیم‌های فوتبال استقلال صنعتی و فولاد خوزستان رضایت‌نامه این بازیکنان را ندادند.
بوبکر کبه بازیکن داماش گیلان هم در همان روزهای ابتدایی نقل و انتقالات به استقلال تهران پیوست.
استقلالی‌ها که با مشکلات مالی مواجه هستند به این دلیل در فصل نقل و انتقالات با دست بسته حرکت می‌کنند و سعی می‌کنند بازیکنان آزاد را در اختیار بگیرند.
فرزاد حاتمی هم جزو بازیکنان مدنظر استقلال بود اما اختلافات انتقالش به استقلال را منتفی کرد و پرسپولیسی ها از این امر استفاده کرده و این بازیکن را جذب کردند.

گوران لاوره و فردین عابدینی خریدهای ناموفق استقلال بودند که امیرقلعه نویی با جدایی این دو بازیکن موافقت کرد اما هنوز رضایت‌نامه لاوره صادر نشده است این در حالی است که عابدینی با گرفتن رضایت‌نامه به تیم گسترش فولاد پیوست.
مسئولان استقلال با زرنگی خاص خواستار این شدند که لاوره قراردادش با این فسخ کند تا پاسپورتش را در اختیارش قراردهند. لاوره هم به دلیل نداشتن پاسپورت هنوز نتوانسته از ایران خارج شود و قراردادش به صورت نهایی با استقلال فسخ نشده است.

محمد قاضی مهاجم استقلال که به دلیل جذب مهاجم احتمال نیمکت نشینی‌اش در استقلال وجود دارد از تیم سابقش ذوب آهن پیشنهاد جدی دارد اما باشگاه استقلال هنوز جواب نامه باشگاه ذوب آهن را در خصوص به خدمت گرفتن قاضی نداده است.
مهران قاسمی هم کمتر مورد توجه قلعه‌نویی بود با قراردادی به تیم ذوب آهن پیوست.

** ناکامی سپاهان در جذب بازیکنان مورد نظر

زرد پوشان اصفهانی که در نیم فصل اول با خریدهای ناموفقی داشتند تا حدودی می‌خواهند در نیم فصل دوم این امر را جبران کنند؛ براین اساس به دنبال جذب مهدی کریمیان بازیکن سابقشان هم اکنون در تیم تراکتورسازی بازی می کند شدند تا جبران نبود یک هافبک بازی ساز با جذب کریمیان جبران کنند اما هنوز مسئولان سپاهان نتوانسته‌اند رضایت تراکتورسازی را برای به خدمت گرفتن کریمیان جلب کنند.

سید صالحی یکی از بازیکنان مدنظر باشگاه سپاهان اصفهان است که تا الان موفق نشده‌اند رضایت باشگاه پرسپولیس را برای خدمت گرفتن این بازیکن بگیرند.

آرش افشین و یعقوب کریمی از خریدهای ناموفق تیم سپاهان بودند و چند باشگاه از جمله تراکتورسازی خواهان به خدمت گرفتن این بازیکنان شدن اما سپاهان هنوز با انتقال این دو به تراکتور موافقت نکرده است واین احتمال وجود دارد که مهدی کریمیان بازیکن تراکتورسازی با یعقوب کریمی و افشین معاوضه شود.

باشگاه ذوب آهن هم خواهان به خدمت گرفتن شهاب گردان است ولی سپاهانی‌ها این دروازه‌بان را به تیم همشهری خود ندادند.

سپاهانی‌ها فقط دوبازیکن جوان و گمنام به نام امیرحسین کریمی و سعید قائدی‌فر را به خدمت گرفتند.

** تراکتور در تلاش جلب رضایت باشگاه‌های استقلال و سپاهان

باشگاه تراکتورسازی برخلاف برخی از تیم‌ها خریدهای موفقی را در نیم فصل اول داشتند ودر نیم فصل دوم هم می خواهند روند موفقیتشان را ادامه دهند وبازیکنان موثر به خدمت بگیرند.

آنها به دنبال جذب آرش افشین و یعقوب کریمی و آرش برهانی هستند اما این تیم تا الان نتوانسته رضایت باشگاه‌های استقلال و سپاهان را برای جذب این بازیکنان را جلب کند.
مهرآزما، یکی از بازیکنانی است که احتمال حضورش درنیم فصل دوم در تراکتور وجود دارد.
سید محسن حسینی نیز از تراکتور جدا شده وبه تیم گسترش فولاد پیوسته است.

** بده بستان فولاد و پرسپولیس در نیم فصل دوم

تیم فولاد خوزستان یکی از مدعیان قهرمانی لیگ سیزدهم تا الان سعید سالارزاده، سوشا مکانی و غلامرضا رضایی را به خدمت گرفته است.
فرزاد حاتمی و محمد رشید مظاهری بازیکنانی هستند که از تیم فولاد جدا شدند.

** عملکرد ناموفق نفتی‌ها در جذب بازیکن

تیم فوتبال نفت تهران هم تا الان فقط ذوالقدر را جذب کرده است و یحی گل محمدی پس از منتفی شدن استعفایش خواستار به خدمت گرفتن رضامحمدی و هادی نوروزی ازتیم پرسپولیس شده است که مسئولان این تیم به دنبال قرارداد بستن با این با بازیکنان هستند.
سوشا مکانی از این تیم جدا شد و به تیم فولاد خوزستان پیوست و مهرداد اولادی هم با گرفتن رضایت نامه به تیم استقلال تهران ملحق شد.

 

تیمبازیکنان ورودی به تیمبازیکنان خروجی از تیم
استقلال تهرانبوبکر کبه – ایمان مبعلی – اسماعیل شریفات – میلاد میداوودی – مهرداد اولادی -ایمان باصفا فردین عابدینی -مهران قاسمی- گوران لاوره – قاضی-پژمان منتظری
تراکتورسازیمهرآزما
سید محسن حسینی – مهدی کریمیان
سپاهانمهدی کریمیان – امیر حسین کریمی سعید قائدی فرمحمد غلامی -شهاب گردان
فولاد خوزستانغلامرضا رضایی – سوشا مکانی-سعید سالارزادهاسماعیل شریفات – بختیار رحمانی – فرزاد حاتمی
نفت تهرانمیلاد غریبی – خانزاده – سیامک سرلک – هادی نوروزیمهرداد اولادی – سوشا مکانی
مس کرمانغلامرضا عنایتی – هادی تامینی – کیانوش رحمتی – آبشکمحمود تیغ‌نورد- سعید علی‌شیرازی- فرزاد محمدی
پرسپولیسمحسن مسلمان – حدادی فر – محمد غلامی – فرزاد حاتمی
میلاد غریبی – شاکری – خانزاده – سپانوویچ – هادی نوروزی – غلامرضا رضایی- رضا محمدی
راه آهن سورینت مهرآزمااکبر صغیری
سایپازینال خیریمهدی ثابتی – کیانوش رحمتی – میلاد نصرتی – میلاد بختیاری – داود شاه وراقی – شعیب امیری
صبای قمغلامرضا عنایتی
داماش گیلان
بوبکر کبه – جهانگیر عسگری – ملو داسیلوا – آبشک
فجر سپاسیهادی دغاغله – فواد آقایی – جابر انصاری
ملوان بندرانزلیهادی دغاغله – میلاد زنیدپورحسن اشجاری- آرمان رمضانی – سعید سالارزادهویستر – مسعود میکائیلی – سهیل فیاض – مهیار رحمتی – محمد جعفری
ذوب آهنکارلوس سانتوس – میلاد غریبی – خانزاده – قاضی-مهران قاسمی-شهاب گردان – رضا محمدیمیلاد زنیدپور – هادی تامینی – کاسپاروف –  اکرامی – محسن مسلمان
استقلال خوزستانمحمود تیغ نورد – شاکریایمان مبعلی – میلاد میداوودی – نعامی – نظری – محمودی
گسترش فولادفردین عابدینی – سید محسن حسینی – سیدی – اکرامی – جابر انصاریزینال‌خیری

 
 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید