»   فوتبال برتر | فوتبال ایران, ویژه ورزشی  »   گروه ایران واقعا مرگ بود؟
۱۲ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱:۱۹

گروه ایران واقعا مرگ بود؟

شهروند نوشت: حذف اسپانیا و پرتغال، موجی از انتقادها را به سمت کی‌روش برده است

بلافاصله بعد از پایان قرعه‌کشی جام‌جهانی ٢٠١٨ که در روزهای پایانی ‌سال ٢٠١٧ برگزار شد، همه کارشناسان متفق‌القول از گروه B با حضور اسپانیا، پرتغال، ایران و مراکش به‌عنوان گروه مرگ نام بردند.

با همین طرز فکر وارد جام‌جهانی شدیم و همه هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال در ایران از نمایش تیم کارلوس کی‌روش برابر تیم‌های قدرتمندی چون اسپانیا و پرتغال لذت بردند و آن را ستایش کردند.

شاید تصور این بود پرتغال و اسپانیا بعد از این‌که از گروه مرگ جان سالم به در بردند و به سختی بالاتر از ایران و مراکش قرار گرفتند، بتوانند تا مراحل پایانی پیش بروند، اما تیم‌های صعود‌کننده گروه مرگ در کمال تعجب در همان مرحله یک‌هشتم نهایی با شکست برابر اروگوئه و روسیه از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا گروه B به نخستین گروهی در جام‌جهانی تبدیل شود که تمام تیم‌هایش به خانه بازگشتند.

این اتفاقات باعث شد تا نگرش‌ها در طول یک روز گذشته به کارلوس کی‌روش و عملکرد تیم‌ملی تغییر کند. برخی گفتند این گروه مرگ نبوده و حذف اسپانیا و پرتغال نشان می‌دهد که آنها در شرایط خوبی به جام‌جهانی نیامدند.

این دسته اعتقادشان این است که ایران هم آن‌قدر که در روزهای اخیر گفته شده، دست به کار بزرگی نزده و مشکل بیشتر از ضعف تیم‌های حریف بوده است. احساسی بودن هواداران ایرانی باعث می‌شود تا چند روز بعد از استقبال پرشوری که نه‌تنها در فرودگاه بلکه تمامی شهرها از بازیکنان و کی‌روش داشتند، حالا عملکرد آنها را زیر سوال ببرند.

به‌هرحال شاید اگر ایران به دور دوم به جای اسپانیا یا پرتغال می‌رسید، می‌توانست در جام شگفتی‌ها به جمع ٨ تیم پایانی هم برسد، اما این ٢ تیم بزرگ که عملکرد درخشانی از خود نشان ندادند، حذف زودهنگامی را سپری کردند.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران  , ویژه ورزشی

قرار بود رویا بسازند. این بزرگترین سد بود سدی ۴۳ ساله. چهره‌های‌شان نشانی از ترس نداشت مصمم بودند برای تاریخ سازی. نه فقط آن یازده‌تای ترکیب اصلی که روی سکوها هم وضعیت همین طور بود. سوت بازی که زده شد صدای بوق...
گروه Badboy و راز هم قسم شدن پسران و دختران ماجرای آزار و کتک زدن دختر ١٦ ساله سیرجانی یک هفته‌ای می‌شود که به پرونده‌ای جنجالی تبدیل شده است. پرونده‌ای که هنوز هم زوایای پنهان زیادی دارد و خیلی از معماها...
مهاجم سابق رئال مادرید برای عقد قرارداد با تیم فوتبال استقلال راهی تهران می‌شود. به گزارش ملکانه، امانوئل آدبایور، مهاجم توگویی سابق آرسنال٬ رئال مادرید و منچسترسیتی در آستانه پیوستن به تیم فوتبال استقلال تهران قرار دارد. گفته می‌شود یکشنبه آدبایور برای...
هر چقدر مدیران فدراسیون فوتبال تلاش می‌کنند، شرایطی را فراهم کنند که صدای اعتراض سرمربی تیم‌ملی فوتبال بلند نشود و هر چقدر هم که مصاحبه کنند و توضیح بدهند کی‌روش قطعا تا جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی است و...
  • ویژه ها