گردشگران مفقود شده آلمانی در قله دماوند نجات یافتند

۱۵گردشگر مفقود شده آلمانی در ارتفاعات قله دماوند نجات یافتند.


به گزارش ملکانه، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل گفت: هر ۱۵ گردشگر آلمانی و سه راهنما و راننده ایرانی که دوشنبه در راه صعود به ارتفاعات قله دماوند گرفتار برف و کولاک شدید شده بودند با تلاش حدود ۸ ساعته نیروهای امداد جمعیت هلال احمرآمل نجات یافتند.
جمشید نیکزاد افزود: این عده که در قالب یک تور از تهران به قصد صعود زمستانه قله دماوند ، در عصر دوشنبه وارد شهر رینه لاریجان شده بودند هیچ اطلاعی به مسئولان بخش و یا دفتر کوهنوری منطقه داده نشد و به صورت اختیاری اقدام به صعود کردند که این مشکل برای آنان پیش آمد.
وی افزود:
لیدرهای ایرانی غروب دوشنبه مفقود شدن این گروه را به مرکز پیام هلال احمرآمل اعلام و درخواست کمک کردند که پس از دریافت پیام ، دو گروه امداد جمعیت هلال احمر آمل با تجهیزات کامل امدادرسانی از پایگاه های جاده ای گزنک و پلور به ارتفاعات قله دماوند اعزام شدند.
نیکزاد گفت: به علت سردی هوا همراه با بارش برف و تاریکی شب ، کار امداد و شناسایی کمی مشکل بود اما تلاش تیم های امدادی جمعیت هلال احمر آمل ، اعضای این تورگردشگری با سلامت کامل پیدا شدند.
این گروه شامل ۹زن و ۶ مرد در قالب گردشگر از کشور آلمان به همراه دو نفر از راهنما و راننده و یک فرد بومی منطقه بودند . (واحد مرکزی خبر)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید