گرانی جدید خودرو رسما کلید خورد/ جدول افزایش قیمتها‌ تا ۶۷.۵ درصد

با مصوبه اخیر دولت مبنی بر مبنا قرار گرفتن نرخ ارز مبادله‌ای در قیمت‌گذاری، گرانی خودرو در بازار از شرکت مدیران خودرو کلید خورد و این شرکت قیمت محصولات خودرو را تا ۶۷.۵ درصد افزایش داد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری مهر، با مصوبه‌ای که به تازگی دولت در راستای تغییر در شیوه قیمتگذاری انواع خودرو داشته، خیز خودروسازان برای تغییرات قیمتی آغاز شده است و از سوی دیگر، خبرها از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر این است که رفت و آمدها برای تغییرات جدید قیمتی و دریافت مصوبه افزایش یافته است.

در این میان، گویا مدیران خودرو از سایر خودروسازان پیش دستی کرده و به سرعت درخواست خود را برای افزایش قیمت مطرح کرده و با موافقت کمیته خودرو نیز مواجه شده، این در شرایطی است که این خودروساز برای خودروهای خود در اوایل مهرماه، افزایش قیمت را مجوز گرفته بود.

این در شرایطی است که افزایش قیمت خودروهای این شرکت خودروساز، به طور متوسط ۴۵ تا ۵۰ درصد افزایش را ظرف مدت زمان کوتاهی تجربه کرده است؛ به نحوی که تغییرات قیمتی از ۳۱.۵ درصد تا ۶۷.۵ درصد متغیر است.

از سوی دیگر، مصوبه جدید دولت برای قیمت‌گذاری خودروهای داخلی شرایطی را فراهم آورده است که با جایگزینی نرخ ارز مبادله‌ای در محاسبات، قیمت بیشتر خودروها از شمول قیمت‌گذاری خارج شده و با موافقت هیات مدیره هر شرکت و با نظارت سازمان حمایت، تعیین می‌شود.

جدول مقایسه‌ای قیمت جدید و قدیم محصولات مدیران خودرو

نام محصولقیمت قبلقیمت جدید (بهمن ۹۱)درصد تغییرات قیمتی
ام.وی.ام سه‌ سیلندر۱۲ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان۱۹ میلیون تومانبیش از ۵۳ درصد
ام.وی.ام چهار‌ سیلندر۱۳ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان۲۰ میلیون تومان۳۱.۵ درصد
ام.وی.ام ۵۳۰۲۸ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان۴۰ میلیون تومانبیش از ۴۱ درصد
ام.وی. ام ایکس ۳۳(تیگو)۴۱ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان۶۳ میلیون تومان بیش از ۵۱ درصد
ام.وی. ام ۳۱۵۲۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان۳۸ میلیون تومان۶۷.۵ درصد

در همین حال، در یک ماهه اخیر قیمت حاشیه بازار خودروهای داخلی با تغییرات هفتگی و حتی روزانه، به حداکثر خود برسد تا خودروسازان بتوانند بیشترین افزایش قیمت را داشته باشند.

قرار است ظرف ۴۸ ساعت آینده نیز غول‌های خودروسازی ایران چون ایران خودرو و ساپیا قیمت جدید محصولات خود را اعلام کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید