گاسپار: ایران تیم رمزآلود گروه است

دستیار کی‌روش ایران را تیم رمزآلود گروه F جام جهانی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، دن گاسپار مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره میزان سلامتی بازیکنان تیم ملی گفت: ما هیچ مشکلی از نظر سلامتی نداریم و خیلی خوشحالم که شرایط فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشته‌ایم. مطمئن باشید که برای ایران افتخار می‌آفرینیم و شاید بازیکنان ما برای حریفان سورپرایز داشته باشند.

در ادامه نشست خبرنگاری از پژمان منتظری درباره وضعیتش سوال پرسید. او پاسخ داد: در این مدتی که با کی‌روش کار کرده‌ام، هیچ وقت نگفته است که فقط دفاع کنید و همیشه روی دفاع تیمی تاکید داشته است. در فوتبال روز دنیا همه باید دفاع کنند و با هم هم حمله کنند.

در ادامه از امیرحسین صادقی سوالی پرسیده شد مبنی بر اینکه آیا به او ماموریت خاصی داده شده است یا خیر؟ مدافع تیم ملی پاسخ داد:‌ در دو ماه گذشته تا امروز آنالیز حریفان را انجام داده‌ایم و تمرین‌های ما بر اساس دفاع منطقه‌ای بوده است. فوتبال یک بازی ۱۱ به ۱۱ است و تمرین‌های ما روی دفاع تیمی متکی بوده است. ما تیم ملی ایران هستیم و روی بازیکن خاصی متمرکز نمی‌شویم. فرقی نمی‌کند که حریف ما نیجریه باشد یا آرژانتین یا بوسنی. تمام ۱۱ نفر بر روی دفاع و حمله تمرکز داریم.

سوال بعدی از دن گاسپار پرسیده شد. یک خبرنگار از مربی تیم ملی پرسید که آیا برای انتخاب دروازه‌بان اول تیم ملی به جمع‌بندی رسیده است یا خیر؟ او پاسخ داد: ما سه دروازه‌بان فوق‌العاده داریم که همه نمایندگان فوتبال ایران هستند. ما به هر سه اطمینان کامل داریم و مطمئن هستیم که هر کس انتخاب شود به بهترین شکل از دروازه ایران دفاع می‌کند. دروازه‌بان اول تیم ملی روز دوشنبه ۱۶ ژوئن انتخاب می‌شود.

در ادامه خبرنگاران بار دیگر دو مدافع تیم ملی را خطاب قرار دادند و از آن‌ها پرسیدند که در روزهای گذشته کارلوس کی‌روش بیشتر روی کارهای تاکتیکی تمرکز داشته است یا مسائل روانی؟ پژمان منتظری در پاسخ به این سوال گفت: هر ۲۳ نفر تیم خوب هستیم و دعا می‌کنم که بازی کنم اما خیلی سخت است که از قبل به این فکر کنید که بازیکن فیکس هستید یا خیر.

وی ادامه داد: کی‌روش هم از یک ماه قبل ترکیب را نچیده و هر لحظه ممکن است بازیکن جدیدی را وارد ترکیب کند. ما یک مربی داریم که به همه جزئیات توجه می‌کند و خیلی خوشحالم که با کی‌روش کار می‌کنم.

وی افزود: کی‌روش به همه چیز از جمله ماهیچه‌های صورت بازیکن نگاه می‌کند و همه چیز را زیر نظر دارد. هروقت لازم باشد با بازیکنش تنها صحبت می‌کند و هر وقت احساس کند یک بازیکن نیاز به توجه دارد به او توجه می‌کند. امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی از این زحمت کادر فنی بگیریم.

گاسپار نیز در پاسخ به همین سوال گفت: من هیچ صحبتی راجع به این مسائل نمی‌کنم.

در ادامه خبرنگار آسوشیتدپرس پرسید که همه شما از افتخارآفرینی صحبت می‌کنید. چه نتیجه‌ای باید رقم بخورد که برای شما افتخار محسوب شود؟ او همچنین سوالی درباره بازی با نیجریه پرسید.

دن گاسپار اولین کسی بود که به این سوال پاسخ داد. او گفت: موفقیت این است که بتوانید به بهترین شکل از ابزارهایتان استفاده کنید. راجع به نتیجه نمی‌شود ضمانت کرد اما من تضمین می‌کنم که بازیکنان ما با روحیه بالا و جنگندگی به هدف می‌رسند. برابر نیجریه هم مثل هر تورنمنت دیگری بازی اول خیلی مهم است اما تک تک بازی‌ها به اندازه خود اهمیت دارند.

در ادامه سوال دیگری از او پرسیده شد حالا که نمی‌تواند نتیجه را پیش‌بینی کند بگوید چه نتیجه‌ای او را راضی می‌کند. گاسپار پاسخ داد: از بین کشورهایی که در مرحله مقدماتی حضور داشتند توانستیم صعود کنیم و اکنون جزو ۳۲ تیم برتر دنیا هستیم. احتمالا ناشناخته‌ترین تیم جام هستیم و می‌توانم بگویم تیم ما تیم رمزآلود این گروه است.

وی ادامه داد: می‌توانیم این را ضمانت کنیم که بعد از بازی با نیجریه فوتبال دنیا به ایران احترام خواهد گذاشت. سه امتیاز برای ما عالی است و ما به دنبال کسب این سه امتیاز هستیم.

در ادامه خبرنگاری از گاسپار پرسید که کی‌روش گفته اگر تا پیش از بازی با نیجریه قراردادش تمدید نشود، دیگر با ایران ادامه نمی‌دهد. آن خبرنگار از گاسپار خواست که با توجه به نزدیکی‌اش به کی‌روش نظرش را در این باره بگوید. مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی در پاسخ گفت: من هیچ نظری راجع به این سوال ندارم.

در ادامه یک خبرنگار برزیلی از امیرحسین صادقی پرسید که تیم ملی ایران چه برنامه‌ای برای مهار مسی دارد. مدافع تیم ملی پاسخ داد: مسی صددرصد بهترین بازیکن دنیاست و واقعا تصور اینکه به تنهایی بشود مهارش کرد ناشدنی است ولی ما نژاد آریایی هستیم و این نژاد در تاریخ نشان داده است که هر کاری می‌تواند انجام دهد. ما به مسی فکر نمی‌کنیم بلکه به آرژانتین فکر می‌کنیم.

در ادامه یک خبرنگار آرژانتینی پرسید که آیا تمرکز تیم ملی ایران فقط روی نیجریه است و یا به آرژانتین هم فکر می‌کند. منتظری پاسخ داد: ما یک سری تاکتیک‌های پایه داشته‌ایم که در این چند سال روی ان کار کرده‌ایم. ۱۰ روز مانده به هر بازی بر اساس حریف تاکتیک‌ها را تغییر می‌دهیم.

به گزارش ایسنا حرف‌های منتظری را دن‌گاسپار به زبان اسپانیایی برای خبرنگار آرژانتینی ترجمه کرد.

در ادامه از پژمان منتظری پرسیده شد که هدف تیم ملی ایران از حضور در جام جهانی چیست و او پاسخ داد: هدف اول ما نیجریه است و این بازی برای ما حکم فینال را دارد.

در ادامه از گاسپار پرسیده شد که چقدر از نیجریه شناخت دارد. او پاسخ داد: احترام زیادی برای نیجریه و تیم‌های باشگاهی بازیکنان نیجریه داریم. آن‌ها بازیکنان تکنیکی و خوبی هستند. در حرکات انفجاری و قدرتی عالی عمل می‌کنند. مطمئنا برای آن‌ها احترام قائلیم اما برنامه خوبی برای این بازی داریم. کی‌روش از ابتدای حضور در ایران فلسفه اصلی‌اش این بوده که تیم بالاتر از هر بازیکن است و ما سعی کرده‌ایم که از نظر تیمی خوب باشیم. نیجریه با بازیکنانی که دارد نشان داده که می‌تواند برای هر لحظه راهکاری داشته باشد و در نتیجه باید در تک تک لحظات هوشیار باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید