کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۷ سالم است

کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۷ سالم است
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۷ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ملکانه : «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است». 
محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۹ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۷ قرار گرفته و سالم است. 
وی اظهار کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۲ به ۶۷ و آلاینده منوکسید کربن از ۳۵ به ۳۷ افزایش پیدا کرده است. 
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۲۴، بوستان سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۱۲۲ و فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۱۶ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند. 
رستگاری افزود: ایستگاه های بوستان رز، دانشگاه شهید هشتی (منطقه یک) و شهرداری منطقه ۲ به ترتیب با شاخص های عددی۵۳ف ۵۵ و ۵۶ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند. 
منبع : ایرنا 
[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید